17 yaşındaki Gamze'yi ölüme götüren tuzağı Niğdeli genç kıza da kurmuşlar

19-11-2020

.

Ankara'ya bağlı Kızılcahamam ilçesinde lise öğrencisi olan Gamze Açar'ın (17) iş görüşmesi için gittiği termal otelin 5. katından düşerek hayatını kaybetmesiyle ilgili tutuklanan 3 şüpheliden 2'si, Rıza Doğan ve Mehmet Doğan'ın geçen yıl verdikleri iş ilanını arayan Niğdeli genç bir kıza da aynı tuzağı kurdukları ortaya çıktı.

Şüpheli olan 2 kardeşin, Niğdeli genç kızı İzmir'e götürüp, cinsel saldırıda bulundukları ve genç kıza şantaj yaparak 23 bin lira kredi çektirdikleri ortaya çıktı.

GAMZE'NİN ŞÜPHELİ ÖLÜMÜNDE 3 KİŞİ TUTUKLANDI

Ankara'da babaannesiyle yaşayan ve eğitim gören Gamze Açar, geçen 7 Kasım'da, internette gördüğü iş ilanı üzerine Rıza Doğan ile irtibata geçti. Daha sonra iş görüşmesi için Kızılcahamam ilçesinde odaları devre mülk olarak kiralanan termal otele gitti. Açar, aynı gün sabaha karşı kaldığı odanın penceresinden düşerek hayatını kaybetti.

Kızılcahamam ilçe Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Açar'ın otelde görüşmeye gittiği, kendilerini devre mülk şirketi çalışanları olarak tanıtan Rıza Doğan, Mehmet Doğan, Mustafa Emre Demiral, H.G. ve E.E. gözaltına alındı.

Şüphelilerden olay sırasında odada bulunduğu belirlenen 2 kardeş, Rıza Doğan ve Mehmet Doğan'ın ifadesinde gece odaya uğradığını söyleyen Mustafa Emre Demiral, 'cinsel saldırı' ve 'kasten öldürme' suçlarından tutuklandı.

H.G. ve E.E. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

NİĞDE'DE YAŞAYAN M.Y.'Yİ DE İŞ İLANIYLA TUZAĞA DÜŞÜRMÜŞLER

Tutuklanarak cezaevine gönderilen 2 kardeşin geçen yıl 'cinsel saldırı', 'saldırı' ile 'şantaj' suçlarından gözaltına alınıp adli kontrolle serbest bırakılmalarının detayları öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre 2019 yılında Niğde'de yaşayan M.Y., internette bir iş ilanına başvurup Rıza Doğan ve Mehmet Doğan ile tanıştı. Doğan kardeşler ve 2 arkadaşları, M.Y.'yi iş bahanesiyle önce Afyon'a ardından da İzmir'e getirdi. Şüpheliler M.Y'ye cinsel istismarda bulunup genç kızın uygunsuz fotoğraflarını çektiler. Genç kıza şantaj yapıp, 23 bin lira kredi çektirdiler.

Genç kız bu olaydan sonra şikayette bulundu. Bunun üzerine Doğan kardeşler ve iki şüpheli gözaltına alındı. Suçlamaları kabul etmeyen şüpheliler, sevk edildikleri adliyede, mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar!.

 

Kaynak: SonDakika

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE