4 Kişilik Aile Çiftlik Altunhisar Arasında Mahsur Kaldı

09-01-2017
4 Kişilik Aile Çiftlik Altunhisar Arasında Mahsur Kaldı

.

Yoğun kar ve tipi hayatı olumsuz etkilerden bir ailes tipide kayboldu.
 
Edinilen bilgiye göre 4 kişilik ailenin Çiftlik yolunun 15. kilometresinde  yoğun tipi ve kar yağışı sebebiyle araçları kara saplandı. Donma tehlikesi geçiren aile durumu yetkililere bildirdi.
 
AFAD ekipleri yoğun tipi ve kar yağışı altında yapılan 4 saatlik çalışmanın ardından Çiftlik yolundan Altunhisar’a gitmek üzere yola çıkan 4 kişilik aileye ulaştı.
 
Niğde Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden yapılan açıklamada: “ Çiftlik yolundan Altunhisara gitmek üzere yola çıkan 4 kişilik aile Çiftlik yolunun 15 km sinde yoğun tipi ve kar yağışı sebebiyle araçları kara saplanıp donma tehlikesi geçirdiklerini ve araç içerisinde mahsur kaldıklarını bildirip, ekibimizden yardım talep etmişlerdir. 
 
Alınan ihbar üzerine ekibimiz olay yerine intikal etmiş olup, yoğun tipi ve kar yağışı altında yapılan 4 saatlik çalışma sonucunda Tosuner ailesine ulaşılmış, biri bebek 3 kişi mahsur kaldıkları yerden Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ( AFAD ) tarafından gönderilen 8X8 Amfibi arazi aracı ile sağlıklı bir şekilde kurtarılmışlardır.
 
Donma tehlikesi yaşayan Tosuner ailesi kendilerine ulaşan güvenli bir şekilde merkeze getiren ekibimize teşekkür etmişlerdir.” denildi
loading...
Etiketler : 4 - Kişilik - Aile - Çiftlik - Altunhisar - Arasında - Mahsur - Kaldı -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE