AH BU CHP!
Ertuğrul YAĞIZ
.
 

Yarış bitiyor, CHP daha yeni start veriyor!

CHP Niğde il teşkilatı dün seçim startını ver-mişmiş!

Nasıl mı?

Seçim startına Niğde ve ülkenin geleceği için yapılanlarla değil de iktidarı eleştirmekle başladılar. Aslında bu durum pek haber değeri de taşımıyor haklısınız, zira CHP’nin bu ülke için 50 yıldır üretebildiği tek şey eleştiri. Onun dışında memlekete kattıkları tek bir değer, tek bir hayır olmadı, uzun vadede, bu kafayla olacak gibi de görünmüyor

CHP’nin bugüne kadar en iyi yaptığı-yapamadığı eleştirmek oldu. Çünkü en kolayı seçmek CHP’nin politikasında var. Nedir o, eleştir, vur, böl, parçalamaya çalış.

Ülkenin geleceğini imar adına proje üretemez oldular.

Daha sadeleştirecek olursak;

Niğde’de CHP’nin “seçim startını verdik” dediği programdaydık.

CHP Milletvekili Doğan Şafak, 2.ve 3.sıra adayları ayrıca il başkanının konuşmaları tam bir fiyasko idi. Çünkü Niğde’li vatandaşlar kavgacı, işi gücü laf cambazlığı olan bir zihniyeti değil, icraat yapan,  proje üreten, şehrimizin kalkınmasına öncelik veren politikacılar istiyor. Seçim şarkılarında da hep iktidara yönelik eleştiri var, konuşmalarında da , tartışmalarında da.

Tamam muhalefet partisi olarak iktidar partisini eleştirmeye sonuna kadar hakkınız var anlaşıldı da, ya hu dünyanın her yerinde iktidar partileri, en azından kendi partilerinin gelecekleri adına da olsa bir tek bir şey üretirler.

Ama CHP farkı burada.

Sadece burun kıvır, huysuzluk yap, edep adap bilmeden eleştiri getir..Bunlar yetmezde Fethullah Bey’in kanatları altına gir.

Ak Parti’nin seçim müziklerine dikkat ettiniz mi bilmiyorum, birliği, kardeşliği, ülkenin büyümesini vs. kısacası kavgayı değil, kalkınmayı, büyümeyi, birlikteliği, istikrarı, ilerlemeyi önceleyen sözler hakim. Ayrıştıran değil, birleştiren dil hakim.

Doğan Şafak’ın açık hava reklamlarından tutun da dün seçim startını verdiği konuşmada anlattığı projelerin çoğu zaten şu an proje aşamasında ve bazıları hayata geçirilecek konuma geldi. Şimdi CHP hayata geçirilecek projeleri , seçim beyannamesi olarak sunmasının altında yatan sebep ne ola ki!

Ben söyleyeyim,

İlelebet muhalefet kalmaya and içmiş! CHP iktidarın üzerinde çalışmadığı bir projeyi konuşsa üstünde kalacak yapamayacak puan kaybedecek. İktidar partisinin üzerinde çalıştığı projeleri herkesten önce dillendirmeye çalışıyor ki, yapılınca ben yaptım deyip üzerine konacak. Yani CHP’nin yaptığı taklitçilikten başka bir şey değil.

CHP il başkanı haramiler, hırsızlar lafını ağzından düşürmez oldu. Ama ne hikmetse haramiler diyerek alçaltmaya çalıştığı parti gitgide büyüyor ve ülkenin de büyümesini sağlıyor. Ama CHP'liler haramiler demekten başka bir iş yapamıyorlar. En kolay iş kara çal, lekelemeye çalış, hizmeti boşver...

Seçim startı tam anlamıyla bir fiyasko idi. Niğde’nin ve ülkenin bütünlüğüne, büyümesine yönelik değil, ülkede insanların ayrışması için, birbirlerine kin ve düşmanlık beslemesi için ne gerekiyorsa hepsi vardı.

Bugün Ak Parti seçim startını Bahçeli Kasabasında verdi. Söylemlere baktığımızda, ne muhalefeti dillerine aldılar. ne kısır çekişmeli sözlerden bahsettiler. Bugüne kadar yaptıklarını ve bundan sonra yapacaklarını. Yani kısacası sadece HİZMET'ten bahsettiler. Sanırım 12 yıldır Ak Parti'yi gitgide büyüten sebepte bu olsa gerek. Yani kısır çekişme, o bunu dedi, bu şunu yaptı yerine, sadece hizmet. Ben nasıl daha iyisini yapailirim, halkıma daha iyi hizmeti nasıl verebilirim oldu.

Son sözümüz şudur. CHP’nin seçim sloganını hatırlayalım; “Miletçe Alkışlıyoruz”.

Mizah dergisi Hacamat ne demişti; “Milletçe Bekliyoruz”.

Evet millet bekliyor, iki şey için bekliyor.

İlki, CHP’ye söyleyeceği şeyi bekliyor.

Diğeri ise, AK Parti’nin yıllardır sürdürdüğü büyük yürüyüşü…

Birlikte Yürümek için. 

17-04-2015 18:34
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE