Ak Parti Belediye Başkanlığı İçin Başvurular Sona Erdi

16-11-2018
Ak Parti Belediye Başkanlığı İçin Başvurular Sona Erdi

.

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesi Ak Parti Niğde İl Teşkilatı tarafından Mavi Köşk Düğün Salonunda temayül yoklaması yapılacak.

31 Mart Yerel Seçimleri için Niğde’den 17 resmi başvuru var. Mevcut Belediye Başkanlarının başvurmalarını gerek olmadığından, aday adayları arasında yer alıyor. İl Başkanı ve İlçe Başkanlarına 1 Aralık tarihine kadar süre tanındı.  Türkiye geneli il ve ilçe başkanlarından uygun görülenlerin istifa etmelerine bu tarih aralığında izin verilecek ve Belediye Başkan adayı olarak gösterilebilecekler.

AK Parti Niğde il Başkanı Mahmut Peşin yapılan müracatlar hakkında , şu açıklamalarda bulundu;

‘’31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel yönetimleri seçimleri için, aday adayı ve müracaat süresi Cuma günü sona erdi. Bu süre içerisinde, Belde Belediye , İlçe Belediye ve İl Belediye Başkanlıkları için müracatlar oldu. İl Belediye Başkanlığı için ise resmi başvuru sayısı 17 oldu. İl ve ilçe başkanlarının adaylıkları genel merkezimizin takdiri ile belli olacak. Pazar günü Mavi Köşk Düğün Salonunda yapılacak Temayül yoklaması ile, aday belirleme sürecinde teşkilat mensuplarımızın fikrini almış olacağız. Daha önceki temayül yoklamalarından farklı olacak. Hem zamandan tasarruf hem de kırtasiye ve kağıttan tasarruf . Ayrıca süreci hızlandırma adına genel merkezimiz bu yıl dijital ortamda oylama yapacak. Komisyon Başkanlığını sayın Yalçın Akdoğan yapacak.  Verilen oylar adayın belirlenmesi için tek kriter değil. Anketler, adaylar hakkındaki bilgiler hepsi ayrı ayrı değerlendirmeye tabi tutulacak ve son kararı sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan verecek. Kasım ayı sonuna doğru adayımızın açıklanacağını umuyoruz. Aynı şekilde ilçe ve belde belediye başkan adaylarımızda bu süre zarfında belli olacak. Biz Niğde Merkez başta olmak üzere ilçe ve beldelerimizi Ak Belediyecilik ile yönetmek istiyoruz. Bunun için halk tarafından karşılığı olan adayları belirleyebilmek için çok titiz bir çalışma yürütüyoruz. Adaylarımızın şimdiden hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

loading...
Etiketler : Ak - Parti - Belediye - Başkanlığı - İçin - Başvurular - Sona - Erdi -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE