Altunhisar’da Okul Aile Birlik Başkanlarına Eğitim Verildi

25-10-2017
Altunhisar’da Okul Aile Birlik Başkanlarına Eğitim Verildi

.

Altunhisar ilçe Milli Eğitim müdürlüğü bünyesinde okul müdürleri ve okul aile birlikleri başkanları ile yapılan toplantıda Aile içi ilişki ve iletişim sorunları, Okula hazırlık süreci ve uyum sorunları hakkında okul aile birlikleri başkanlarına eğitimler verildi.

Toplantıya Altunhisar Kaymakamı Ercan Kayabaşı'nın eşi Nigar Kayabaşı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sayar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Kılıç, Altunhisar genelinde görev yapan tüm okul müdürleri, Altunhisar genelindeki tüm okul aile birliği başkanları ve Altunhisar HEM Nurettin Ünal katıldı. 
Toplantının açılış konuşmasını ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sayar yaptı. Sayar " Eğitim ve öğretimde başarının Öğretmen, öğrenci ve veli işbirliği ile başarılı olacağını, velilerin eğitimdeki yerinin oldukça önemli olduğunu" söyledi.
Toplantıda uzman psikolog Nigar Kayabaşı kısa bir konuşmanın ardından akıcı ve etkili bir sunum yaptı. Sunumunda; Aile içi ilişki ve iletişim sorunları, Okula hazırlık süreci ve uyum sorunları, Okul fobisi ve okula uyum sağlayamama ile ilgili sorunlar Arkadaş ilişkileri ile ilgili sorunlar, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, depresyon, mutsuzluk, kaygı ve korkular, Davranış sorunları, başarılı ve mutlu olmanın yol haritası, bilgisayar-internet bağımlılığı, madde kullanımı ve ebeveynlere çocuklarına rehberlik edip yönlendirme yapabilmeleri için gerekli olan farkındalığı kazandırmak gibi konularda çok kapsamlı bir sunum yaptı. Toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE