Ankara saldırısıyla ilgili flaş iddia

13-03-2016
Ankara saldırısıyla ilgili flaş iddia

.

Ankara Kızılay'da Güven Park'taki otobüs duraklarının olduğu yerde saat 18.45 sıralarında şiddetli bir patlama meydana geldi. Bomba yüklü araçla yapılan terör saldırısında 27 kişi hayatını kaybetti.
 
Patlamanın nedenine ilişkin olay yerinde uzman ekipler tarafından incelemeler sürüyor.
 
Reuters haber ajansının Türk Güvenlik Yetkililerine dayandırdığı habere göre ilk bulgular Ankara'daki patlamanın ardında terör örgütü PKK yada bağlantılı gruplar olduğunu gösteriyor.
 
Yapılan açıklama şu şekilde;
 
"İlk bulgulara göre, bu saldırı PKK yada bağlantılı organizasyonlar tarafından düzenlendiği görülüyor."
Saldırıda ilk belirlemelere göre 27 kişi öldü, 75 kişi de yaralandı.
 
Bu akşam Ankara'nın Kızılay semtinde çok sayıda vatandaşın ölümüne neden olan patlama, polisin ilk değerlendirmesine göre bölgedeki Çevik Kuvvet noktasını hedef alan bir terör saldırısı.
 
POLİSLER GÖSTERİLERE KARŞI KIZILAY'DA BEKLETİLİYORDU
 
Ulaşılan emniyet kaynakları, her gün iki midibüs Çevik Kuvvet polisinin, Kızılay'daki olası bir gösteriye karşı bu noktada beklediğini belirtiyor.
 
ÇEVREDE OTOBÜS DURAKLARI VE METRO ÇIKIŞI VAR
 
Kentin en yoğun bölgelerinden birinde yer alan bu noktanın çevresinde otobüs durakları ve metro çıkışı da var.
 
Türkiye'nin başkenti Ankara, 5 ayda 3. kez patlamayla sarsıldı. Ankara Güvenpark'ta bugün meydana gelen patlamada 27 kişi hayatını kaybetti, 75 kişi de yaralandı. Patlama sonrası Ankara'da büyük bir siyasi hareketlilik de yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Kızılay'daki patlamayla ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı. Başbakan ise güvenlik zirvesini topluyor.
 
ERDOĞAN ALA'YI ARADI
 
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güven Park'taki patlama haberi akabinde İçişleri Bakanı Efkan Ala ile telefonda görüştü.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Haliç Kongre Merkezi'nde bulunduğu sırada yaptığı telefon görüşmesinde, ölü ve yaralıların da olduğu patlamaya ilişkin İçişleri Bakanı Ala'dan bilgi aldığı kaydedildi.
 
DAVUTOĞLU BAKANLARLA BULUŞUYOR
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında ilgili bakanlar ve güvenlik bürokrasisinin katılımıyla Ankara'daki patlamayla ilgili toplantı yapılacağı bildirildi.
 
Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Davutoğlu başkanlığındaki güvenlik zirvesi Başbakanlık Resmi Konutu'nda gerçekleştirilecek.
 
Toplantının, ilgili bakanlar ve güvenlik bürokrasisinin katılımıyla gerçekleştirileceği belirtildi.
 
ANKARA'DA 5 AYDA 3. PATLAMA
 
Ankara'da 17 Şubat'ta askeri servis araçlarını hedef alan intihar saldırısında 29 kişi hayatını kaybetmişti.
 
18 Şubat'ta açıklama yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu 17 Şubat'taki saldırıyı PKK'nın Suriye kolu PYD'nin silahlı kanadı YPG mensubu Salih Necar'ın, PKK mensuplarıyla birlikte yaptığının "kesin bir şekilde ortaya çıktığını" duyurmuştu.
 
Saldırıyı 19 Şubat'ta üstlenen Kürdistan Özgürlük Şahinleri (Teyrêbazê Azadiya Kurdistan/ TAK) ise, saldırının 26 yaşındaki Vanlı üyesi Abdulbaki Sömer tarafından gerçekleştirildiğini ifade etmişti.
 
Ankara'da, 10 Ekim 2015'te de Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en ölümcül bombalı intihar saldırısı gerçekleşmişti. Barış Mitingi öncesinde iki canlı bomba kendini patlatmış, 100'den fazla kişi hayatını kaybetmişti.
 
İşte olay yerinden görüntüler:
 
 
 
loading...
Etiketler : Ankara - saldırısıyla - ilgili - flaş - iddia -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE