Avrupa 3.sü Niğde'den

20-12-2016
Avrupa 3.sü Niğde'den

.

Türkiye Muay Thai Federasyonunun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Muay Thai Avrupa Kupası müsabakaları 14 – 18 Aralık 2016 tarihleri arasında Antalya İlinde yapıldı.

Müsabakalara ilimizi temsilen 51 Golden Fight Clup Kulübü Sporcuları 58 Kg’da Yıldız Erkeklerde Yaşar Miraç Altıparmak ve 63 Kg’da Üst Genç Erkeklerde Murat Akkuzu Katıldı. 4 Gün boyunca Yapılan zorlu müsabakalar sonucunda Yıldız Erkeklerde Yaşar Miraç Altıparmak ve Üst Genç Erkeklerde Murat Akkuzu Avrupa 3.sü oldular.

Wushu il Temsilcisi ve Milli takım Antrenörü Köksal Arıkan yaptığı açıklamada şunları söyledi:
 
İlimizde Wushu,Muay Thai,Kick Boks,Taekwondo ve Futbol branşlarında olmak üzere 5 branşda çalışmalar yapıyorum.2016 Yılı içerisinde Muay Thai branşında niğdenin tarihinde bir ilk olarak büyük erkekler kategorisinde Dünya derecesi ve devamında genç erkekler ve yıldız erkeklerde 2 avrupa derecesini ilimize getirdik ayrıca Wushu branşında da yine uluslararası arenada sporcularımız yarışacak Kulübümüzde ilimizi ve ülkemizi temsil eden 8 tane milli sporcumuz var Ayrıca paralimpik taekwondoda Olimpiyatları hedeflediğimiz sporcumuz var.
 
Bunca başarıdan sonra İlimizi ve Ülkemizi temsil eden sporcularımızın ve antrenörlerin hak ettiği değeri ve gereken desteği görmüş olduğunu söylersem bu sporcularıma ve bana haksızlık olur şeklinde konuştu.
 
Köksal Arıkan Zor şartlar altında yaşayan gençleri spora yönlendiriyoruz hatta kötü alışkanlıklar edinmiş çocukların peşine düşüp spora davet ediyoruz gece gündüz antrenman yapıyoruz ve büyük başarılara imza atıyoruz bunun sonucunda da sporcu ve antrenörlerin başarılarının görülüp değerlendirilmesini  maddi manevi destek görmesini bekliyoruz.
 
Bizlere desteğini esirgemeyen Demirciler ve oto tamirciler odası başkanı Turgut Taygura,Birbirlerine destek olan kulübümüz sporcu ve velilerine ve Gençlik hizmetleri spor il müdürümüz Harun Turhana ve Şube Müdürümüz Bülent Özgüvene teşekkür ederim şeklinde açıklama yaptı.
 
loading...
Etiketler : Avrupa - 3.sü - Niğde'den -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE