Başkan Özdemir Kadınların Kışlık Ekmek Telaşına Ortak Oldu

14-10-2020
.

.

Başkan Özdemir İlhanlı Mahallesi’nde kadınların Kışlık yufka ekmek telaşında ziyaret ederek kolaylıklar diledi.
 
Niğde’de ev hanımları tarafından gelenek haline gelen kışlık yufka ekmek telaşı sardı. Yufka ekmek yapımıyla kadınlar hem yardımlaşıyor hem de ev ekonomilerine katkı sağlıyor.
Özellikle ara mahallelerde yaşayan kadınlar, kışlık yufka ihtiyaçlarını karşılamak için sabahın erken saatlerinde hamur yoğurmak ile güne başlıyor. Kadınların bir kısmı evlerine maddi destek amaçlı çalışırken, bir kısmı da yardımlaşma usulüyle kışlık ekmeklerini hazırlıyor.
Mahalle ziyaretinde yufka ekmek yapan kadınlara kolaylıklar dileyen ve bir süre sohbet eden Başkan Özdemir; “Ocak başında kışlık yufka yapan analarımızla birlikteyiz. Hem muhabbetleri lezzetli hem yufkaları. Elleriniz dert görmesin” dedi.
Yufka ekmek yapan kadınlara ziyareti sonrası seçim döneminde Başkan Özdemir’e kapısını açan Pakize teyzeyi tekrar ziyarette bulundu. 
Vatandaşın her daim yanında olan Başkan Özdemir; “Pakize teyzemiz seçim döneminde bizlere hanesinin sıcaklığını, samimiyetini açmıştı. Şimdi de biz onu ziyaret edelim istedik, ellerini öpemedik belki ama o yine aynı samimiyetle kalplerimize dokundu. Bir kez daha kendisine çok teşekkür ediyorum uzun ömürler diliyorum” dedi.
loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE