Bor Fen Lisesinin Adı Değişti

22-07-2016
Bor Fen Lisesinin Adı Değişti

.

 

BOR FEN LİSESİNİN ADI DEĞİŞTİ

15 Temmuz Cuma günü Darbeci General Semih Terzi'yi vurduktan sonra şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in adı Niğde’nin Bor ilçesinde bulunan Fen lisesine verildi.

Okulun ismi Bor Şehit Ömer Halisdemir Fen Lisesi olarak değiştirilerek kahraman şehidin ismi Bor ilçesinde yaşatılacak.

Konu hakkında basın açıklaması düzenleyen Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu; “15 Temmuz Cuma günü akşam saatlerinde ülkemizde biliyorsunuz maalesef çok üzücü bir olay meydana geldi. Kahraman türk silahları içerisinde yuvalanmış bir takım terörist vatan hainleri bu ülkenin yönetimini ele geçirmeye çalıştılar. Bir darbe yapmaya kalkıştılar. Ülkemize karşı, milletimize, seçilmiş meşru hükümetimize, Cumhurbaşkanımıza ve Türk milletine karşı bir darbe yapmaya kalkıştılar. Bu darbeyle bağlantılı terör olaylarına girip terör estirdiler. Bu milletin meclisini bombaladılar. Cumhurbaşkanlığı külliyesini bombaladılar. Özel hareket ve emniyet müdürlüğünü bombaladılar. Vatandaşlarımıza uçak savarlarla ateş açıp 100’lerce vatandaşımızı şehit ettiler. Tabii bu darbe girişiminin önlenmesinde çeşitli faktörler rol oynadı. Elbette ki çok faktörler var. Elbette ki en başta değerli Türk milletinin gösterdiği kararlık çok önemli bir rol oynadı. Onun sayesinde darbeciler tanklarını yürütemediler, sokaklara hakim olamadılar, kamu kurumlarına ve kilit noktalara hakim olamadılar” dedi.

Niğde olarak bu darbe girişiminin önlenmesinde Niğde olarak önemli bir payımız var diyen Niğde Valisi Peynircioğlu; “Tabii bu darbenin önlenmesinde bizim Niğde olarak bir payımız var. Bir hemşerimiz Bor ilçesinin Çukurkuyu kasabasından bir hemşerimiz piyade astsubay kıdemli astsubay başçavuş Ömer Halisdemir Ankara özel kuvvetler komutanlığında görevliydi. Kendisi gelen darbecilere karşı kahramanca çatışarak şehit oldu. Gelen darbecilerin başındaki subayı da öldürerek o darbecilerin dağılmasına vesile oldu. Bizzat özel kuvvetler komutanımızın bana ilettiği Astsubay Ömer Halisdemir’in bu darbenin önlenmesindeki en önemli unsurlardan biri olduğuydu. Bizde kendisine ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Bizde Niğde Valiliği olarak Kahraman şehidimizin isminin yaşatılması adına kendi memleketi bor ilçesinde en güzide okullarımızdan olan Fen lisemizin adını değiştirerek Bor Şehit Ömer Halisdemir Fen Lisesi olarak değiştirilmesi kararı aldık. Bugün itibariyle bu karar resmileştirildi. Ben hem bu şehidimizin hem demokrasi şehitlerimizin isimlerinin tüm ülkemizde yaşatılacağına inanıyorum. Bu millete Allah tekrar böyle acılar göstermesin diliyorum” diye konuştu.

loading...
Etiketler : Bor - Fen - Lisesinin - Adı - Değişti -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE