BÜYÜK PROJEYE ÜNLÜLERDEN DE DESTEK GELDİ

17-04-2018
.

.

Vali Yılmaz Şimşek’in eşi Dr. Çiğdem Olgun Şimşek’in katılımı ile Edikli kasabasında çok sayıda kadın ve çocuğun katılımı ile başlayan akademisyenler tarafından erken yaşta evlilik konusu ele alınarak; özellikle kırsal kesimlerde ikamet eden kadınların bilinçlendirilmesine yönelik çalışmalar yapılan projeye Öğretmen Onur Bayır’ın girişimleriyle destekler büyüyor.

Ünlü sanatçıların ,köy halkının destek verdiği proje kapsamında çeşitli seminerler yaparak halkı bilinçlendirmeye çalıştıklarını, ev ziyaretleri ile erken yaşta evliliklerin önüne geçmeye çalıştıklarını söyleyen Edikli Atatürk İlkokulu Müdürü Onur Bayır ünlü sanatçılarla bağlantıya geçerek projeye destek istediklerini kasaba halkının da topyekun ‘’Evlilik Oyun mu Anne ‘’ projesine gereken desteği verdiğini söyledi.

Projeye destek veren isimlerden birisi de ünlü sanatçı Ahmet Selçuk İlhan oldu. İlhan Onur Bayır’a gönderdiği mesajında ‘’ Duydum ki Niğde’de Edikli Kasabasında genç bir köy öğretmenimiz çocukların çok küçük yaşta evlenmelerine karşı çıkan bir proje hazırlamış. Sevgili Onur Bayır seni yürekten destekliyorum. Her zaman yanındayım. Harikasın. ‘’ dedi.

Sanatçı Belkıs Akkale’de ‘’ Onur Bayır öğretmenimizin başlattığı bir proje çok hoşuma gitti ve bende katkıda bulunmak istedim. Yıllardır bende mesajlarımla türkülerimle hep dile getirdim biliyorsunuz. Küçük çocukları evlendirmekten vazgeçmek lazım. Bu doğru bir şey değil çünkü insan dünyaya gelir büyür ve bir ergen yaşı vardır ondan sonra genç kızlığa veya genç erkekliğe adım atar.18 yaşından evvel evlenen biri daha çocuktur. Hem fiziksel hem de ruhsal olarak sağlıklı olabilmeleri ancak 18 yaşından sonra olur ve bu yaştan sonra evlenmeleri idealdir. Bende erken yaşta evlendirilen çocuklara çok karşıyım ve onun için bu kampanyaya destek vermek istedim. Anneler size söylüyorum. Lütfen çocuklarınıza sahip çıkın.Bir ana isterse dünyayı yakar ve bir ana isterse evladına sahip çıkar. Çocuklarınıza sahip çıkın ve lütfen erken evlendirmeyin.’’ sözleri ile projeye destek verdi.

Ünlü yapımcı ve Sunucu Mustafa Yolaşan’da Edikli’de süren kampanyaya destek veren isimlerden oldu.Yolaşan Onur öğretmene gönderdiği mesajında ‘’ Duydum ki Niğde’nin Edikli Kasabasında bir köy öğretmeni, Cumhuıriyetimizin bir genç ve çağdaş öğretmeni çocukların çok küçük yaşlarda evlendirilmesine karşı çıkan bir proje başlatmış .Onur Bayır seni yürekten kutluyorum ve seni sonuna kadar destekliyorum.’’ dedi.

Niğde Belediyespor Teknik Direktörü Yavuz İncedal ve tüm takım adına açıklama yapan Kaptan Hakan Çevik, Kasaba halkından Fatma Türkcan,Hava Küçüktaş, Fatma Güneş ve daha bir çok isim projeye destek olduklarını gönderdikleri videolarla gösterdiler.

Projeye bir annenin ağlaması ile başlanıldığını söyleyen Edikli Atatürk İlkokulu Müdürü Onur Bayır ‘’Evlilik Oyun mu Anne  ‘’ adlı projemizle geleceğe güvenle bakmak , öğrencilerimizin evlenmeleri yerine eğitimlerine devam etmelerini temenni ediyor ve tüm destek verenlere teşekkür ediyorum dedi.

loading...
Etiketler : BÜYÜK - PROJEYE - ÜNLÜLERDEN - DE - DESTEK - GELDİ -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE