CHP NİĞDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYINDAN .., 2, 3, 5, 8 DEĞİL TAMMM 10 GAF!

31-12-2018
CHP NİĞDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYINDAN .., 2, 3, 5, 8 DEĞİL TAMMM 10 GAF!

.

CHP Niğde İl Başkanlığı bugün ilçe ve belde belediye başkan adayları için, aday tanıtım toplantısı düzenledi.

CHP Niğde Belediye Başkan Adayı Rasim Yılmaz, kürsüye çıktığında, nasıl bir belediye yönetme hayali olduğunu ve şu an Niğde Belediyesinin durumunu konuştu.

Ama konuştukça gaflar ardada sıralandı. Gafı 1 değil, 3 değil, 5 değil, tam 10 tane idi. Niğde Belediyesinin hizmetlerinden haberdar olmaması için, başkanlığa aday birisi için şaşırtıcı oldu. Bugün yaptığı konuşmaları dinleyen ve anlatıların farklı olduğunu bilen CHP mensupları bile hayretle karşıladı. Bizler konuyu teyit etmek için, Niğde Belediyesinde bu bahsedilenlerin olup olmadığını araştırdık ve CHP adayının Belediyenin hizmetlerinden hiçbir şekilde haberi olmadığı bilgisine ulaştık.

Rasim Yılmaz ne dedi, aslında gerçeği ne?

Rasim Yılmaz dedi ki; "Gazilere yer tahsisi konusunu eleştirdi. Gaziler için yer tahsisi istemiş istediği o yerin satılacağını cevabını aldım"

Niğde Belediyesinde şu an durum;

"AK Parti hükümetinin bugüne kadar Gaziler ve Şehit Aileleri için yaptığı çalışmalar  bilinen bir gerçek. Niğde Belediyesi ise daha önce eski bir dükkanda hizmet vermeye çalışan Gaziler Derneğini Niğde Belediye binası arka tarafında yer alan büroya taşıyarak gazilerin istek ve taleplerine cevap vermişti. Ayrıca şehit aileleri derneğinin yerini daha büyük ve geniş bir alana taşıyarak şehit ailelerinin istek ve taleplerine 10 yıldır cevap verdiği biliniyor"

Rasim Yılmaz dedi ki; "Niğde'de kadınlarımızın üretim yapmasını sağlayarak ürettikleri ürünleri satacakları yerler yapacağız"

Niğde Belediyesinde şu an durum;

"Niğde Belediyesi zaten NİĞMEK adı altında çeşitli el sanat kursları vermekte olup, son günlerde özellikle yaptığı bez bebek el işçiliği ile kadınlara yeni el becerileri ve maddi kazanç kapısı açtı. Diğer yandan Sungurbey Camii yanında yer alan Millet Kırathanesi içerisinde "El Emeği Göz Nuru Ürünler Pazarı" adı altında oluşturduğu alanda yiyecekten el işçiliğine kadar üretim yapan ve talepte bulunan tüm kadınların satış yapmasına olanak sağladığı biliniyor."

Rasim Yılmaz dedi ki; "Sıcak asfaltı Niğde'de üreteceğiz, Niğde'nin parası Kayseri'ye veya başka şehirlere gitmeyecek"

Niğde Belediyesinde şu an durum;

"Niğde Belediyesi yıllardır asfalt şantiyesi mevcut olup asfalt plentinin olduğu biliniyor. Niğde Belediyesi sıcak asfaltı zaten kendisi üretiyor ve kendi personeli ve araç ekipmanıyla serimini gerçekleştiriyor"

Rasim Yılmaz dedi ki; "Belediyenin ihtiyaçları Niğde'den alınacak, başka şehirlerden ihtiyaç alımları yapılmayacak, her şey Niğde'den alınacak"

Niğde Belediyesinde şu an durum;

Niğde Belediyesi Niğde ekonomisine yıllık en az 100 milyar katkı sağlıyor. Bu kapsamda Niğde Belediyesi ihtiyaç alımlarını kanunlar gereği ihale ile yaptığı biliniyor, yine kanun gereği Türkiye'nin her yerinden şartları uygun olanların ihaleye girebildiği bilinen bir olay. Belediye ekonomik durumunu da ele alarak en düşük fiyattan en kaliteli alımları gerçekleştirmek hedefinde olduğunu daha önceki açıklamalarında belirtmişti.  Bunu yaparken de kanunların belirlediği şartlar çerçevesinde ihtiyaç alımlarının gerçekleştirildiği, kanun gereği ihaleye çıkan bir mal alımına başka şehirden teklif vermeyi engelleme gibi bir durum söz konusu olmadığı biliniyor."

Rasim Yılmaz dedi ki; "Bu şehire bir tuvalet bile yapamadınız"

Niğde Belediyesinde şu an durum;

"Niğde Belediyesi 6 adet tuvalet yaptı. Derbent mevkiinde yeni yapılan tuvaletin yanı sıra, meydanda mevcut tuvaletin yenilenerek engellilere uygun ve abdest alma yerinin de oluşturulması sağlandı. Diğer taraftan Çarşı Hamamı yanı ve kale civarındaki tuvalette aynı şekilde yenilendi. Belediye binası giriş katına engellilerinde kullanabileceği abdest alma yerlerinin de mevcut olduğu tuvaletler yapıldı. Bundan nasıl haberi olmaz gerçekten şaşırtıcı!"

Rasim Yılmaz dedi ki; "Efendibey Mahallesinde kırsal bir görüntü var"

Niğde Belediyesinde şu an durum;

"Efendibey mahallesinde kentsel dönüşüm projesi uygulanarak yıllardır çamurun içerisinde mağara evlerde yaşayan halkın modern konutlara kavuşması sağlandı. Şehitler mahallesiide kapsayan kentsel dönüşüm projesi içerisinde modern ve büyük park alanlarının yanı sıra, sosyal tesisler ve modern yollar yer alıyor. Öyle ki imam hatip meydanıyla Efendibey mahallesinin birleşmesi açılan yol ile sağlandı. Efendibey Mahallesine yıllardır hiç mi gitmedi sorusu akıllara geldi!"

Rasim Yılmaz dedi ki; "Camilerde hacı amcalarım sıcak suyla abdest alacak. Camilerin temizliği yapılacak"

Niğde Belediyesinde şu an durum;

"Niğde Belediyesi tarafından düzenli olarak yıllardır camilerin temziliği zaten yapılıyor. Özellikle ramazan ayı başlangıcı öncesi tüm camiler Niğde Belediyesi tarafından halı temizliği başta olmak üzere genel temizliği ve çevre düzenlemeleri yapılıyor. Camiye giden herkes bunu bilir!"

Rasim Yılmaz dedi ki; "Niğde'ye bisiklet ve yürüyüş yolu yapacağız"

Niğde Belediyesinde şu an durum;

"Niğde Belediyesi AK Belediyecilik döneminde Niğde'ye yürüyüş ve bisiklet yolu kazandırdı. Şehitlik önünden başlayan yürüyüş ve bisiklet yolu üniversite kampüs alanına kadar uzamaktadır. Diğer yandan kayaardı bağları yolu yanında da yürüyüş ve bisiklet yolu genişletilerek oluşturulmuştur. Aynı şekilde kayardı bağları yamacında ise gezinti alanları ve yürüyüş yolları yapılarak halkın hizmetine sunuldu"

Rasim Yılmaz dedi ki; "Belediye imar işleri kurumsal hale getirilecek. 6 ayda oturma ruhsatı veremiyorlar"

 

Niğde Belediyesinde şu an durum;

"Niğde Belediyesi tüm birimlerinde olduğu gibi talep ve istekleri AK Belediyecilik döneminde kanun ve yasaların belirlediği çerçevede her zaman yerine getirdiği biliniyor. Bir inşaat için oturma ruhsatı verilebilmesi için gerekli şartlar var. İnşaatın oturulur hale gelebilmesi için gerekli şartları yerine getiren inşaatın eksiklerini tamamlayan herkese oturma ruhsatı veriliyor.  Oturma ruhsatı alınamıyor şeklinde ki iddialardan kaynaklanan tek sebep inşaatın eksiklerinin tamamlanmamış olmasından başka bir şey olmadığını bilmemesi çok ilginç yorumlara neden oldu!"

Rasim Yılmaz dedi ki; "Niğde Belediyesi fidanlığı kuracağız"

Niğde Belediyesinde şu an durum;

"Niğde Belediyesi AK Belediyecilik döneminde Selçuk Mahallesi Bucakçayır mevkiinde Belediye fidanlığı kurdu, bu fidanlık içerisinde de bir çok bahçe mobilyalarını kendi personel ve ekipmanını kullanarak imal eder halde faaliyet gösteriyor, bunu görmemesi ilginç karşılandı"

loading...
Etiketler : CHP - NİĞDE - BELEDİYE - BAŞKAN - ADAYINDAN - .. - - 2 - - 3 - - 5 - - 8 - DEĞİL - TAMMM - - 10 - GAF! -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE