CHP’li 8 Milletvekili Niğde’de

20-10-2016
CHP’li 8 Milletvekili Niğde’de

.

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve beraberindeki 7 milletvekili Niğde’ye geldi. Milletvekillerini CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem karşıladı.  
 
  Niğde’ye gelen Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Çanakkale Milletvekili Bülent Öz,  CHP Niğde İl Başkanlığı önünde bulunan partililerle buluştular.
 
  Partililere konuşan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, hükümetin terörle mücadele politikasını ve tarım politikasıyla ilgili konuştu.
 
  Muharrem İnce partililere yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Her gün şehidimiz var, gencecik çocuklarımızı toprağa veriyoruz. 3 terör örgütü, PKK, IŞİD, FETÖ. Peki, bu üçünü kim büyüttü. Peki Oslo’da PKK ile pazarlık yapıp PKK temsilcisine sizin isteğiniz üzerine şu valiyi, şu kaymakamı görevden aldık diyen AKP değil mi?. Peki IŞİD militanlarına kötü söz söylemeyip bunlar öfkeli gençler diyen Davutoğlu değil mi?, Peki FETÖ’ye “bitsin artık bu hasret diyen” bunlar değil mi?. Arsa veren, bunlara Üniversite açtıran, bunlara bakan veren, koltuk veren, bunlara para veren, bunlar için özel yetkili mahkemeler kurup bunlara teslim eden, HSYK’yı bunlara teslim eden, gizli tanık yasası çıkarıp FETÖ’cülere veren bunlar değil mi? Türkiye’nin başı beladadır. 3 terör örgütüyle ne yazık ki üçünü de Türkiye’nin başına bunlar bela etti.” dedi.
 
 
  Hükümetin tarım politikalarını eleştiren Milletvekili İnce, konuşmasına şöyle devam etti; “Seçim yok ne geziyorsunuz diyorlar. Patatesçinin derdini, elmacının derdini anlatmak için buradayız. Geçinemeyen emekçilerin sorunun meydanlarda haykırmak için, partimizi iktidar yapmak için buradayız. Dolar 3 lirayı aşmış, 3 buçuk milyon Suriyeli sokakta, çiftçinin 10 kuruşa meyve suyu fabrikalarına elma satıyor, mazot, gübre alamıyor 100 binin üzerinde ihraç edilmiş memuriyetten. Sokaklarımızda insanlarımız işsiz, turizm çökmüş 8,7 milyon turist geçen seneye göre azalmış. Suriye ile savaşın içindeyiz. Bu bölgede tarımla geçiniyor insanlar. Tarım bir uzmanlık işi. Bakan ilahiyatçı, müsteşar İşkur’cu, bakan yardımcısı Avukat. Hayatında bir kere çapa sallamış, bir kere traktöre binmiş insan değil bunlar. Traktörün arkasına romorki taksın, geri geriye yanaşsın o zaman çiftçinin halinden anlar bunlar, yapabilirler mi? yapamazlar. Türkiye’de tarımın durumu ortada. 2006 bir kanun çıkarttılar, gayrisafi milli hasılanın yüzde 1’ini tarıma destek için vereceğiz dediler yarımını verdiler. 50 katrilyon çiftçiye borçlular. 27 bin dönüm arazi Trakya’nın 2 katı büyüklüğünde ki alanımız ekilmiyor. Mazot alıyorsunuz, rafineri çıkışı 1,15, ÖTV ve KDV ile 2,24 ÖTV ve KDV’yi koymasalar 1,15 liraya satacak çiftçiye mazotu en pahalıya satan Türkiye’dir.”diye konuştu.
loading...
Etiketler : CHP’li - 8 - Milletvekili - Niğde’de - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE