Çıkış yolu burada !
Ertuğrul YAĞIZ
.

80’li, 90’lı yılların unutulmaz ezgilerinden biriydi. “Savaşa girdi kalbim, bin yara aldı beni, ne denli acı varsa aradı buldu beni, Seni bir bomba gibi taşımak bu göğüste, bir Ebubekir kıldı, bir Ömer kıldı beni”

Kalbimiz her dem savaşta. Hem küçük cihatta, hem de büyük cihatta. Yaramız, yaralarımız her dem kanıyor. İslam coğrafyasının onlarca şehrindeki acılar dün de bugün de hayatımızın en çetin imtihanlarından biri olmaya devam ediyor.

Modern dünyanın çarkları arasında ezilen tüm mazlumlar için Türkiye’nin bir çok şehri, aziz, mübarek ve tertemiz eyleme ev sahipliği yaptı. Sabah namazında biraraya gelen yüzlerce müslüman, bu ülkenin, bu ümmetin kardeşlik mayasına esaslı bir katkıda bulundular.

Türkiye’nin bir çok şehriyle birlikte, sabah namazında, Niğde Talayhan, Dışarı ve diğer camilerde düzenlenen bu öncü organizasyonda gençler, bize, yüce kitabımızdaki bir ayeti hatırlatıyor. Ali İmran Süresi’nde buyurulduğu üzere;

“O sabredenleri, o doğruluktan şaşmayanları, o elpençe divan duranları, o nafaka verenleri ve seher vakitlerinde o istiğfar edip yalvaranları görür.”

Yüzlerce müslüman kalp biraraya gelerek, o kutlu vakitte, seher vaktinde , milyonlarca mazlum için, Muhammed Mursi için, Yakaup Köse için, Doğu Türkistan için...şu önemli hatırlatmayı yaptılar;

“Artık Âlem-i İslam’ın geleceği, kaderi ortaktır. Kudüs’ün, Kahire’nin, Şam-ı Şerif’in geleceği aynı zamanda İstanbul’un, Konya’nın, Diyarbakır’ın da geleceğidir. İçinde bulunduğumuz bu durumdan hep birlikte, saflarımızı sıklaştırarak, yeniden kardeş olarak çıkmaktan başka da yolumuz yoktur.”

Tüm mesele de budur. “İçinde bulunduğumuz bu durumdan hep birlikte, saflarımızı sıklaştırarak, yeniden kardeş olarak çıkmaktan başka da yolumuz yoktur.”

Ülkemiz en ağır hançeri, kardeş görünen insanların hançerini yedi. Böylesi günlerden geçerken, herşeyi yeniden, yeni baştan, bir daha düşünmeli ve yola tam da oradan başlamalıyız. Kardeşliğin kriteri tam da buradadır, çıkışımız buradadır;

 “Kudüs’ün, Kahire’nin, Şam-ı Şerif’in, İstanbul’un, Konya’nın, Diyarbakır’ın geleceğini” ne zaman bir göreceğiz, beraber göreceğiz, işte o zaman aydınlık bir ufuk bizi karşılayacaktır.

O zaman, Yedi Güzel Adam’dan biri olan Nuri Pakdil’in ifadesiyle, “kutsal bir inatla” söyleyelim;

“Buradan bir kez daha bu coğrafyanın gençleri, evlatları olarak yüreklerimizin yeryüzünün dört bir yanında zalimlere karşı direnen mazlumlarla, ezilenlerle olduğunu ilan ediyoruz. Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin şahsında Mısır’ın kahraman devrimcilerini bir kez daha selamlıyor, bu asil mücadelede sonuna kadar Mursi ve arkadaşlarının yanında olacağımızı haykırıyoruz.

Dünya var oldukça Rabia Meydanı’nda kanla yazılan tarih hiç bir zaman unutulmayacak, Mısır’ın kahraman devrimcileri Ümmetimizin tarihinde birer kahramanlık destanı, hürriyet meşalesi olarak yerlerini alacaklardır.”

Bu Pazar, sabah namazında, üzerimizdeki bütün yükleri atıp aynı safta durmaya, safları sıklaştırma bekliyoruz.

Allahu Ekber. 

 

Ertuğrul YAĞIZ

19-01-2015 16:49
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
  • hasan tereci tarafından 2015-04-04 10:24:47 tarihinde yazıldı.
    ben kıbrısta senini gibi arap kıçı yalayıcılar yetişsin diyemi ayağımı kaybettim

Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE