DAĞCILARDAN BOLKAR DAĞLARINA BAHAR TIRMANIŞI

17-05-2018
.

.

Adana Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü (PRODOSS) üyeleri, Niğde'nin Ulukışla sınırları içerisinde Bolkar dağlarının 3 bin 100 metre yüksekliğinde ki Pilottepe ’ye bahar tırmanışı yaptı.

 

Karlar erimeden Pilottepe etkinliğine 30 dağcı sporcu katıldı. Görkemli yapısıyla dağcıların ilgisini çeken Pilottepe tırmanışı Meydan mevkiinden başladı. Prodoss Kulübü dağcılık sporcuları, yağmur, sis ve zaman zaman kar yağışı altında Karagöl’e ulaştı. Kısa bir molanın ardından Çiniligöl’e çıkan katılımcılar donmuş göl üzerinde anı fotoğrafları çekildi. Pilottepe tırmanışına devam eden grup, kar ile kaplı olan rotada olumsuz hava koşullarına rağmen zirveye ulaşmayı başardı. Üyeler, kar ve soğuk hava nedeniyle kısa bir mola ve zirve fotoğraflarının çekiminden sonra inişe geçti. Bazı yamaçlarda kayarak iniş yapan grup üyeleri keyifli bir gün yaşadı.

 

 

 

 

Prodoss Kulüp Başkan yardımcısı Murat Arıkan, "Dağcılar için yılın her mevsiminde Bolkarlar da bulunan Pilottepeye çıkmak,  tırmanış ve harikulade manzarası nedeniyle oldukça zevklidir. Tırmanış sırasında Bolkarların incisi olan Karagöl ve Çiniligöl'ü görmek, zirveden Karagöl’ü seyretmek ayrı bir güzelliktir" dedi.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE