Dağcının Cesedi Bulundu!

09-07-2019
.

.

NİĞDE'nin Çamardı ilçesindeki Demirkazık Dağı'nda,7 ay önce  zirve tırmanışı yaptıktan sonra dönüş yolunda düşen çığın altında kalan Mustafa Kemal Karakoç'u (27) cesedi AFAD ekipleri tarafından  çığ altından çıkartıldı. Askeri helikopter ile bölgeden indirilen Karakoç’un cesedi Çamardı Devlet Hastanesine kaldırıldı.

 

AFAD EKİPLERİ BULDU

 

Demirkazık Dağı'nın Eznevit mevkisinde, 2 Aralık 2018'de, tırmanış yaptığı arkadaşı Hilal İşcan ile dönüşe geçen Mustafa Kemal Karakoç, düşen çığın altında kaldı. Karakoç'un bulunması için çalışma başlatıldı. Niğde ve diğer illerden bölgeye gelen ekipler, 2 gün boyunca arama yaptı; ancak hava şartları nedeniyle çalışmalara ara verildi. 4 metrelik kar kütlesinin bulunduğu bölgede olaydan sonraki yağışla kar kalınlığı, daha da arttı. Hava şartları dönem dönem uygun olduğunda Karakoç için arama çalışması yapıldı; ancak sonuç alınamadı. Bölgede hava sıcaklığı son günlerde artınca karlar hızla erirken, arama çalışmaları da hızlandırıldı.
Mustafa Kemal Karakoç'un çığın altında kaldığı alanda; AFAD ekipleri  bugün yürüttüğü çalışmalarda, saat 13.00 sıralarında, cansız bedene ulaştı.

HELİKOPTER İLE HASTANEYE GETİRİLDİ

AFAD ekipleri tarafından çıkartılan dağcının cesedi otopsi için Çamardı Devlet Hastanesine getirildi.  Baba Mehmet Karakoç ve dağcının kardeşleri Çamardı İlçesine geldi. Otopsinin ardından Dağcı Karakoç’un cesedi ailesine teslim edilerek memleketi Konya’ya gönderilecek.

loading...
Etiketler : Dağcının - Cesedi - Bulundu! -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE