DEMİRKAZIK İÇİN MÜJDE

07-03-2018
.

.

Niğde İl Genel Meclisi’nin Mart ayı olağan toplantısı son birleşiminde gündem de bulunan İl Özel İdaresi’nin 2017 yılı faaliyet raporu görüşülerek kabul edilirken Dağ Turizmiyle isminden sıkça söz ettiren Çamardı Demirkazık’a Bungalov dağ  evi yapımı görüşülerek kabul edildi.

İl Genel Meclisi Başkanı Bülent Küçüktuna  başkanlığında yapılan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Nebol'in de katıldığı toplantıda kurumun bütçe hedefleri, stratejik plan ve iş programı kapsamında 2017 yılında gerçekleştirdiği faaliyetleri içeren raporla ilgili bilgi verdi.

Meclis üyelerinin de görüşlerini açıkladığı raporla ilgili düşüncelerini paylaşan Meclis Başkanı Küçüktuna, 5302 sayılı İl Özel İdaresi kanununun 39.maddesi gereğince hazırlanan faaliyet raporunda yer alan çalışmaların gerçekleşmesinde çaba gösteren, emek sarf eden tüm kurum çalışanlarına teşekkür etti.

İl Özel İdarelerinin 5302 sayılı yasayla birlikte görev ve yetkilerinin artırıldığını, milli eğitimden turizme, tarımdan sağlığa kadar birçok hizmetin yürütülmesinde çeşitli görevleri olduğunu kaydeden Küçüktuna, geleceğe yönelik hızlı kararlar alan, sorunlara süratle uygun çözümler bulan kurumun 2018 yılında hizmet çıtasını daha da yükseğe taşıyarak daha güzel hizmetler yapması temennisinde bulundu. İl Genel Meclisi üyeleri de başta kendi ilçeleri olmak üzere şehrin tamamını kapsayan hizmet sahasıyla ilgili yapılan çalışmalarla ilgili İl Özel İdaresine teşekkür etti. Daha sonra yapılan oylama sonucunda 2017 yılı faaliyet raporu kabul edildi.

 Gündemin diğer maddesi olan ve geçtiğimiz aylarda meclisten geçen Ermeni Kilisesinin İl Halk Kütüphanesi müdürlüğünce Çocuk Kütüphanesi yapılmasına karar verilmişti. Dün düzenlenen il genel meclis toplantısında tarihi Ermeni Kilisesinin Çocuk Kütüphanesi yapılma kararının iptali görüşülerek Eğitim Kültür ve Plan bütçe komisyonlarına sevk edildi.

İl Genel Meclisi Mart Ayı Olağan toplatışının son gündem maddesi olan ve Türkiye’de dağ Turizmiyle isminden söz ettiren Çamardı ilçesi Demirkazık bölgesine Bungalov dağ evleri yapılması kararı İl Genel Meclis Üyeleri tarafından kabul edildi.

loading...
Etiketler : DEMİRKAZIK - İÇİN - MÜJDE -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE