loading...

Demirkazık'ta Aç Kalan Yaban Hayvanlarına Yem Atıldı

12-01-2017
Demirkazık'ta Aç Kalan Yaban Hayvanlarına Yem Atıldı

.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Niğde Şube Müdürlüğü Av Koruma Kontrol ekiplerince Niğde’de olumsuz hava koşullarından yaban hayvanlarının etkilenmemesi için doğaya ot ve yem bırakıldı.

Soğuk ve ağır şartlarda geçen kış nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanlarının beslenmesi için, Doğa Koruma ve Milli Parklar Niğde Şube Müdürlüğü Av Koruma Kontrol ekiplerince yaban hayata destek sağlandı.

Bütün yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı ve dondurucu soğukların, Niğde’de de etkisini göstermesi nedeniyle Niğde Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü Av Koruma Ekiplerince Niğde Merkez Çamardı İlçesi, Aladağlar milli parklar ile Demirkazık yaban hayatı geliştirme sahasında bulunan yaban keçileri ve yaban hayvanları için Orman su İşleri Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Niğde Şube Müdürlüğü Av Koruma Kontrol ekiplerince doğaya yem ve ot bırakıldı. Doğa Koruma ve Milli Parklar çalışanlarınca yaban hayvanları koruma ve yemleme çalışmalarına devam ediliyor.

Son günlerde ülkeyi etkisi altına alan yoğun kar yağışının Niğde'deki yaban hayvanların hayatını olumsuz etkilediğini ifade eden Orman ve Su İşleri Niğde Şube Müdürü Turgut Koçak, ekiplerin köy muhtarları ve köylülerinde yardımlarıyla, yaban hayvanlarının yoğun olarak bulundukları yerlere yem ve ot balyaları ve yonca koyduklarını söyledi. 

Koçak, açıklamasında şunları kaydetti:  "Yemleme çalışmalarının yapılmadığı takdirde hayvanların ölümü gerçekleşebilir. Bu nedenle de biz yıl bu bölgelerde yemleme çalışması yapıyoruz. Özellikle karın baskın olduğu bu dönemlerde bunlar yapılmaktadır. Fakat bölgede yaşayan insanlardan da evde oluşan yemek ve ekmek artıklarını çöpe atacaklarına çevrede bulunan orman kenarlarına bırakmalarını istiyoruz. Bizim buradaki temel amacımız hayvanların yaşamsal olarak varlıklarını sürdürmek ve bölgede çoğalmalarını sağlamaktır." 

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Ak Parti'de Niğde'de Kim Milletvekili Adayı Olsun? 23 adaydan seçimini yapmak için ankete katılın

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE