Dr.Doğan Akdoğan'a Ankara'da Önemli Görev

07-01-2017
Dr.Doğan Akdoğan'a Ankara'da Önemli Görev

.

Niğdeli hemşehrimiz Dr.Doğan Akdoğan Ankara Halk Sağlığı Müdürü oldu.  
 
Akdoğan 7 Haziran genel seçimlerinde  Ak Parti Niğde Milletvekili aday adayı olmuştu.
Seçim döneminde çok aktif bir çalışma sergileyen Akdoğan, Ankara'nın Halk Sağlığı Müdürlüğü görevine getirildi.
 
Akdoğan yaptığı açıklamada; ''Ankara halk sağlığı müdürü olarak göreve başladım. Dostlarımdan dua istiyorum. Allah mahcup mahzun mağrur ve mağdur etmesin” dedi.
 
Ajans Niğde olarak hayırlı olmasını diliyoruz.
 
Dr.Doğan Akdoğan Kimdir?
 
1964 yılında Niğde’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Niğde’de tamamladı.1983 yılında Niğde İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl, Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı.1989 yılında tıp tahsilini tamamlayarak, mecburi hizmetini yapmak üzere Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesine tayin oldu. Burada devlet hastanesi acil servis hekimliği ve Afşin 2 nolu sağlık ocağı sorumlu hekimliği görevlerini özveri ile yürüttü.
 
           1995 yılında Niğde’ye tayin oldu. Niğde’de Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü, Sağlık Müdür Yardımcılığı ve Sağlık Müdür Vekilliği görevlerini yaptı.1997 yılında Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi mikrobiyoloji ve klinik mikrobiyoloji ihtisasını kazandı.2000 yılında mikrobiyoloji ve klinik mikrobiyoloji uzmanı olarak Niğde Devlet Hastanesi’ne tayin odu. Burada laboratuar sorumluluğu ve başhekim yardımcılığı görevlerinde bulundu.1995-2003 yılları arasında Niğde’de görev yaptığı dönemlerde özellikle sağlık alanında birçok ilke imza attı. Niğde’nin ilk 24 saat açık polikliniği, ilk özel hastanesi, ilk görüntüleme merkezi bunlardan bazılarıdır.
 
           2003 yılında Ankara’ya tayin oldu ve Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim yardımcılığı ve satınalma komisyonu başkanlığı yaptı.2007-2012 yıllarında Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi başhekimliği görevini üstlendi. 2012 yılında Ankara Halk Sağlığı kurucu Müdürlüğüne atandı. 7 ay halk sağlığı müdürlüğü yaptıktan sonra Ankara 1.Bölge Kamu Hastaneleri Birliği kurucu Genel Sekreteri oldu ve 2015 yılına kadar bu göreve devam etti.
 
           Ankara’da kamu görevi yanı sıra Sami Efendi Vakfı, Uluslararası Gökkubbe Derneği, Aktif Hekimler Derneği, Kalem Derneği gibi sivil toplum örgütlerinde görevler üstlendi. Ayrıca Ankara Özel Kariyer Kolejleri’nin kuruluşunda öncülük etti.
 
           Evli ve 4 çocuk babasıdır.
loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE