Dün akşamki rekabette kazanan belli oldu!

03-04-2018
.

.

2 Nisan Pazartesi reyting sonuçları belli oldu. Çukur ile Söz dizileri arasında çekişme yaşandı. Çukur dizisi Total'de, AB ve ABC puan türlerinde zirvede yer aldı. İşte 2 Nisan Pazartesi Söz ve Çukur'un reyting sonuçları...

 

Nisan Pazartesi reyting sonuçlarına göre Total, AB ve ABC puan türlerinde zirveye yerleşen Çukur dizisinin bu haftaki reyting sonuçları merak ediliyordu. Meraklı bekleyiş ise sona erdi ve 2 Nisan Pazartesi reyting sonuçları açıklandı.

 

Türk dizilerin ve programlarının devam etmesinde bir kriter olan reytingler yapımcıların hayatında önemli bir yer tutuyor. 2 Nisan Pazartesi reyting sonuçları bu açıdan oldukça önem taşıyordu. Çukur dizisi Total, AB ve ABC1'de birinci oldu.

Reyting nedir, nasıl ölçülür?

İzlenme payına göre değerlendirilen ve AGB tarafından 1988 yılından beri gerçekleştirilen ölçme olayı reyting, yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve bizler tarafından bilinmeyen reyting ölçme cihazları o gece ya da o gün en fazla izlenen programları liste halinde ortaya koyuyor.

 

Reyting izleyiciyi etkileyen bir durum değil. Takip eden kitleye bir getirisi ya da faydası yok. Reyting ölçme işlemi reklam şirketlerinin işlerini kolaylaştırıyor. Milyonlar tarafından takip edilen bir dizi reklam şirketleri ile anlaşarak o dizinin kanalına reklam teklifi sunuyor ve böylece daha fazla kitleye bu şekilde hitap ediyor.

 

 
 
 
loading...
Etiketler : Dün - akşamki - rekabette - kazanan - belli - oldu! - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE