Erhan Adem’e iş teklifi !
Ertuğrul YAĞIZ
.
Aralık ayındayız. Şeb-i Arus’un yıldönümünde yani. Kur’an’ın, sünnetin, fıkhın, kalbin, hakikatin hatırlanması, hatırlatılması için binlerce, milyonlarca vesileden biri olan günlerdeyiz. Mevlana hazretlerine, Şems hazretlerine selam ile, hürmetle başlayalım söze.

Zira, selam hürmettir. Söze hürmettir, insana, zamana, hayata hürmettir.

Dünyamızın, bölgemizin, Türkiyemizin yaşadığı en puslu zamanlardan geçerken, selama, söze, insana, zamana, hayata durmaksızın saldırılar yapılıyor.

Düşünün ki, Türkiye, “Selam Tevhid Terör Örgütü” gibi isimle yapılan uluslarası bir saldırıyı yaşadı.

Düşünün ki, Selam ve Tevhid gibi, aziz dinimizin en temel iki kavramını Terör ve Örgüt kelimeleri ile anan, bunu dünyaya bu şekilde pazarlayan bir yapı, Türkiye’yi Aralık 2013’ten bugüne şaşırtmaya devam ediyor.

Ve Türkiye, dışarıdan ve içerden yapılan tüm ağır saldırıları ve kuşatmaları Sağlam İrade ile aşıyor, geride bırakıyor.

Türkiyemiz bütün engelleri birer aşıyor geride bırakıyor, fakat Türkiyemizin geride bırakamayacağı bir şey var maalesef.

Cumhuriyet Halk Partisi. Evet, Cumhuriyet Halk Partisi.

Türkiye halkları, 1946’dan, 1950’den bu yana bu partiyi sandığa gömmeye devam etse de, bu parti, Kemalizm dininin fosilleşmiş bu partisi, dün olduğu gibi bugün de görevini yapmaya devam ediyor.

Görevi, Türkiye’den ne kadar götürebilirse o kadar götürmeye çalışmak. Kelimenin her anlamıyla Türkiye’den götürmeye çalışmak.

Aslında, bugünün CHP’sinin bir mensubu olmak herhalde büyük bir utançla yaşamak demek olsa gerek. Zira, dünün CHP’si, bir şekilde bir değere, bir düşünceye, bir ideolojiye yaslanırken, bugünün CHP’sinin dayandığı tek bir yer var.

Fetullah Gülen.

Saygıdeğer okur!

Aslında mesele gayet net.

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem’in, 17 Aralık konuşmasını dinlerken ben neler hissettiysem, siz de o açıklamayı okurken aynı şeyleri hissetmişsinizdir.

Bakmayın Erhan Adem’in, ağzından hırsız kelimesini düşürmediğine. Başta kendisi olmak üzere tüm CHP’liler de biliyor ki, CHP denilen yapı, ezanı Türkçeleştirir, camiyi ahıra çevirir, sonra gün gelir devran dönünce gerekirse minareyi çalar kılıfını da hazırlar.

Bir siyasi parti düşünün ki, Fetullah Gülen örgütünün ürettiği siyaset dili ve politik kavramlar üzerinden siyaset yapma çabasında.

Yolsuzluk, hırsızlık, hukuksuzluk gibi kavramları 17 Aralık 2013 günü, “yeniden icat eden” Fetullah Gülen, Kemal Kılıçdaroğlu’na da sanki talimat vermiş gibi ve o da tüm Türkiye’nin şahit olduğu üzere Zaman gazetesi ne yazıyorsa konuşmalarını da oradan şekillendirmektedir.

Nihai olarak sözümüz şudur.

Türkiye, hırsızı, yolsuzu, hukuksuzu, darbeciyi, yani Kemal Kılıçdaroğlu’nu, yani Erhan Adem’i o kadar iyi tanıyor ki, onlara ancak Hülya Avşar’ın verdiği değer kadar değer veriyor.

Ne demişti Hülya Avşar, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun lider olmadığını biliyorum, siyasetçi olduğundan da emin değilim”.

Mesele şu, Erhan Adem’in klasik ezber dili bu kadar ortada iken kendisine bir iş teklifimiz var. Zaman gazetesi temsilciliğinde sabahları gazete dağıtıcılığı yapmasını tavsiye edebiliriz mesela!...

 

Ertuğrul Yağız

18-12-2014 00:02
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE