Farkındalık İçin Bisiklet Turu

09-02-2019
Farkındalık İçin Bisiklet Turu

.

Niğde’de 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü nedeniyle  Yeşilay tarafından organize edilen programda “Bisiklet Binme” etkinliği düzenlendi. Niğde Vali Yardımcısı Cemil Kılınç, Ak Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun, Selim Gültekin, AK Parti Belediye Başkan Adayı Emrah Özdemir , kurum müdürleri ve öğrencilerle birlikte bisikletle şehir turu attı.
 
Niğde Vali Yardımcısı Cemil Kılınç: “Sigarayla ilgili istatistiklere baktığımız zaman büyük bir rehavet görüyoruz. Gerçekten insanları düşündüren tablo. Ülkemizde ortalama 100 bin Dünyada 6 milyon insan sigaradan dolayı hayatını kaybediyor. 600 bin insanda sigara içmese içenler yüzüne pasif içici olduğu için hayatını kaybediyor. Sigara içen bir insanın erkeğin hayatından 28 yıl, bayanın 23 yıl gittiği söyleniyor. Gerçekten rakamlar çok düşündürücü. Ayrıca kanser ciddi bir hastalık. Kansere yol açan nedenlerin başında da sigara geliyor. Bütün bu sıkıntılar dikkate alındığında sigaranın ne kadar büyük bir zarar olduğunu ne kadar büyük bir alışkanlık olduğunu idrak etmemiz lazım. Amacımız gençlerimizde bu bilinci oluşturmak sigaraya yaklaştırmamak içenleri de sigaradan uzak tutmak. Sigara içenleri bu vesileyle sigarayı bırakmaya davet ediyorum” dedi.
 
Niğde Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından sigaranın zararlarını anlattığı resim sergisinin açılışı yapıldı. Ayrıca etkinlikte kuruyla belirlenen 3 öğrenciye bisiklet hediye edildi.
loading...
Etiketler : Farkındalık - İçin - Bisiklet - Turu -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE