Geleceğin İnovasyoncuları Niğde Bilsemden!

31-10-2017
.

.

Ortaokul, lise ve üniversiteler de eğitim gören öğrenciler ile öğretmen ve öğretim görevlilerini yenilikçi projeler üretmek konusunda desteklemek ve teşvik etmek amacıyla Başakşehir Living Lab ve Başakşehir Belediyesi iş birliği ile Türkiye İnovasyon Yarışmasının bu yıl dördüncüsü düzenlendi.

Şİmdiye kadar yapılan Türkiye İnovasyon yarışmasını büyük ilgi ile takip eden Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi her yıl olduğu gibi bu yılda proje başvurusunda bulundu.

Ortaokul kategorisinden 12 proje, Lise kategorisinden 8 proje, Öğretmen kategorisinden 6 proje ile başvuruda bulunuldu. Proje yarışmasında yarı finale ortaokul kategorisinden Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Ertuğrul Özar danışmanlığında öğrenciler; Avni Kerem Ceylan, Kerem Tuna Aydın, Yiğit Ertan, Demir Özdemir 4 proje, Bilişim Teknolojileri öğretmeni Mehmet Özel danışmanlığında Boran Can 1 proje, lise kategorisinde Biyoloji öğretmeni Murat Sakarya danışmanlığında öğrenciler; Talha Açıkgöz ve Eren Şen 1 proje ile, öğretmen kategorisinde ise Mekatronik öğretmeni Süleyman Gezici 2 proje ile yarı finale kaldı.

Türkiye İnovasyon Proje yarışmasında Niğde Bilsem toplamda 8 proje ile finallere damga vurdu.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE