GENEL BAŞKAN NİĞDE'DE

12-10-2017
GENEL BAŞKAN NİĞDE'DE

.

Türkiye Harp Malulü Gaziler  Şehit Dul ve Yetimleri Derneği  Genel Başkanı Malül Gazi J.Albay Taner Uran  tüm şubeleri ziyaret ederek son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Albay Taner Uran Niğde şubesinde yaptığı açıklamalarında son zamanlarda şehit çocuklarının hepsine hiç bir şart aranmaksızın iş hakkı verilmesi ve şehit anne babası ve eşinin maaşlarının askeri ücretin üzerine çıkarılmasını ve 3600 gün çalışan gazilerin emekli edilmesi hakkında çalışmalarımız devam ediyor plan  bütçe komisyonu da görüşülmeye başladı”dedi.

Albay Taner Uran , “6745 Sayılı yatırımların proje bazında desteklenmesi ile bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde  değişiklik yapılmasına dair kanunla şehit yakınlarına ÖTV muafiyetiyle araç alımı imkanı getirilmiştir. Şehit Aileleri ve Gazi yakınları olarak ÖTV muafiyetli araç alımına Malul Gazilerinde dahil edilmesini beklerken ÖTV muafiyetine sınırlama getirilerek Şehit Yakınları ve Gazilerimiz daha da mağdur edilmiştir. Bu kararname ilk yayımlandığı gün Genel Başkan Taner URAN  bizzat konu ile ilgilenerek Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Maliye Bakanlığıyla hem sözlü hem de yazılı olarak birebir görüşmeler yapmıştır.

CHP Milletvekili Plan Bütçe Komisyon Üyesi Utku Çakırözer bizim bu çalışmalarımızı TBMM plan bütçe komisyonunda gündeme getirerek komisyon tutanaklarına geçirmiştir.

loading...
Etiketler : GENEL - BAŞKAN - NİĞDE'DE -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE