Kavaklıoğlu'na Yeni Görev

31-07-2017
Kavaklıoğlu'na Yeni Görev

.

Alpaslan Kavaklıoğlu Ak Parti Genel Sekreter Yardımcısı olarak atandı. 
 
Ak Parti Genel Sekreter Yardımcılığı görevini başarı ile sürdüren Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ak Parti Genel Başkanı olması ile birlikte yeniden Ak Parti Genel Sekreter Yardımcısı olarak görevlendirildi. 
 
Alpaslan Kavaklıoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde başarılı bürokratları arasında yer almakta idi. 2011 yılında Milletvekili seçilmesi ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakın çalışma ekibinde yer aldı ve TBMM’de kurulan Güvenlik ve İstihbarat Komisyonunun kurucu ve ilk Başkanı oldu. 
 
Ak Partinin 2016 yılında yapılan 2. Olağanüstü Kongresi sonrası Ak Parti Genel Başkanı,  Başbakan Binali Yıldırım ve Genel Sekreter Abdulhamid Gül tarafından Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu Genel Sekreter Yardımcısı olarak görevlendirlmişti. 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan Halkoylaması sonucu kabul edilen Anayasa değişikliği ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kurucusu Ak Partiye yeniden üye oldu. 
 
Cumhurbaşkanın Ak Partiye üye olması ile birlikte Ak Parti 3. Olağanüstü Kongre kararı alarak 21 Mayıs 2017 tarihinde kongre yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tekrar AK Parti'nin  Genel Başkanı olarak seçildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ak Parti Genel Başkanı seçilmesi ile birlikte partimizde yenilenme çalışmalarına hız verildi. Ak Parti yönetim kadrosunda başlayan yenilenme süreci geçen hafta Bakanlar Kurulunda yapılan değişiklikler ile devam etti. Ak Parti Genel Sekreteri Abdulhamid Gül'ün Adalet Bakanlığı görevine getirilmesi ile boşalan Ak Parti  Parti Genel Sekreterliği görevine Fatih Şahin getirildi. Şahin'in Ak Parti Genel Sekreteri seçilmesi ile birlikte Genel Sekreterlikte de yenilenme çalışmaları başladı. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Genel Sekreteri Fatih Şahin tarafından Genel Sekreter Yardımcısı olarak Alpaslan Kavakoğlu'na yeniden görev tevdi edildi.
 
loading...
Etiketler : Kavaklıoğlu'na - Yeni - Görev -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE