Kavaklıoğlu Yalova Siyaset Akademisi’nin Açılışına Katıldı

11-03-2018
.

.

Kavaklıoğlu Yalova Siyaset Akademisi’nin Açılışına Katıldı.

TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı, Ak Parti Genel Sekreter Yardımcısı Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu; Ak Parti Yalova İl Başkanlığınca düzenlenen 18. Dönem Siyaset Akademisi "1919'dan 2019'a Milletin Emrinde Aydınlık Geleceğe Programı"nın açılışına Ak Parti Genel Merkezimizi temsilen katılarak Siyaset Akademisi’nin ilk dersini verdi.

Mv. Kavaklıoğlu yapmış oluğu konuşmada “Bugün Siyaset Akademisinin 18. dönemini başlatıyoruz. Bu yeni dönemin siyaset hayatımız, partimiz ve ülkemizin geleceği için hayırlı uğurlu olmasını Yüce Mevla’mdan niyaz ediyorum. Partimizin siyasi kimliğine güvenerek siyaset akademisine katılan tüm katılımcılara başarılar diliyorum. “dedi.

Kavaklıoğlu yaptığı konuşmada; “Ak Parti Siyaset Akademisi, dünyanın en büyük insan kaynağı projelerinden birisidir. Bu akademide genç kardeşlerimiz insanı merkeze alan bir siyasetin, demokrasi kültürünün, hak ve özgürlüklerin esasını öğreniyor, bunlarla teçhiz oluyor. Siyaset Akademisine katılan genç kardeşlerimiz, katılımcılar Yeni Türkiye hedefimize önemli bir katkı sağlayacaktır. Ülkemize siyaset alanında yeni ufuklar kazandıracak genç siyasetçilerimize ihtiyacımız var.

Siyaset Akademilerimiz partili, partisiz tüm halkımıza açıktır. Bu akademi ile Ak Parti olarak Türkiye’nin gelecekteki siyasi kadroları olacak, gençlerin ülkemize, milletimize kazandırılması hedeflenmektedir.

Ak Parti Siyaset Akademisi, ilk olarak 2008 yılında Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde faaliyete başlamış o gün bugündür 10 yıldır kesintisiz olarak devam etmektedir.

Yeni Türkiye hedefi ile çıktığımız bu yolda aynı günkü aşkla, ilk günkü heyecanla milletimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Bugün bu çatı altında milletimize hizmet etmek için gece, gündüz demeden çalışan bütün kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.

Ak Parti, milletin sesi olarak doğdu. Ak Partiyle birlikte millet iradesi siyasette söz sahibi oldu, iktidar oldu, bu güçle 16 yılda Türkiye bütün alanlarda adeta destan yazdı. Her alanda katlanarak büyüdü. Sağlıkta, eğitimde, ulaşımda teknolojide dev adımlar attık.  Ak Parti Hükümetlerimiz sayesinde bugün üreten, dev projeleri hayata geçiren ve büyük hedefleri olan bir ülkeyiz.”dedi

“Vesayet Odaklarına Son Verdik”

Mv. Kavaklıoğlu 2002 yılında iktidara geldiğimiz de siyasetin üzerinde, TBMM’nin üzerinde, hükümetin üzerinde birçok vesayet odakları olduğunu söyledi. 2002 yılında yapmış olduğumuz kararlı duruş sonucu vesayet odakları tek tek kaldırıldı. Askeri Şura, Milli Güvenlik Kurulu vb. yapılan değişiklikler ve düzenlemeler ile vesayet sistemine son verilmiştir.

Zeytin Dalı Harekâtı’na da değinen TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı Ak Parti Genel Sekreter Yardımcısı Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğu, harekâtın başarılı bir şekilde devam ettiğini dile getirdi. Kavaklıoğlu, harekâtın Türkiye'nin meşru bir hakkı olduğunu her platformda dile getirdiklerini vurgulayarak şöyle devam etti:

Biz, hem ülke sınırlarımızın güvenliği hem de Suriyeli vatandaşların oraya yerleştirilmesi için çaba harcıyoruz. Bunu Fırat Kalkanı Harekâtı’nda gördük. Harekâtın ardından 150 bin Suriyeli'nin evlerine dönmesini hep birlikte görmüştük. Teröristler Afrin'de temizlendikten sonra Suriyeliler kendi topraklarına dönecektir. Bu dünya barışına da önemli bir katkıdır. Orada asla terör koridorunun oluşturulmasına izin vermeyeceğiz. Türkiye'nin terör örgütleriyle somut ve kararlı bir şekilde mücadele eden dünyadaki neredeyse tek ülke olduğunu görüyoruz. Bu kararlı mücadelemizden de asla taviz vermeyeceğiz.” dedi

Kavaklıoğlu “Müttefik Ülkeler Gizli ambargo uyguluyorlar"

Kavaklıoğlu şu değerlendirmelerde bulundu;

"Geçmiş yıllarda rahatlıkla temin ettiğimiz birçok silah ya da silah sisteminin üretiminde kullanılan yedek parçaları şu anda müttefiklerimiz olan Amerika, Almanya, Avusturya, Hollanda ve buna benzer ülkeler vermiyorlar, satmıyorlar, çeşitli engeller çıkartıyorlar, parasını ödediğimiz silahların teslimini geciktiriyorlar. Paramız olduğu halde vermiyorlar. Terör ile mücadele konusunda müttefiklerimiz destek olmadıkları gibi gizli ambargo uyguluyorlar.

Cumhurbaşkanımızın önemle üzerinde durduğu yerli ve millilik hususunun önemi bu noktada ortaya çıkıyor. Türkiye olarak şu anda yakalanan savunma sanayi altyapısına ulaşmamış olsaydık, o ivmeyi yakalayamamış olsaydık, bir başka ifadeyle eğer 2002 yılındaki savunma kapasitemiz bugün olmuş olsaydı biz bu toprakları savunma imkânına sahip olmazdık. 2002 yılı ile başlatmış olduğumuz ve son yıllarda başarıya ulaştığımız millî silahlarımızı yapmamış olsa idik bugün savunma konusunda büyük zorluklar yaşayacaktık. Bugün ürettiğimiz silahın, tankın, topun, İHA’ların SİHA'ların kendi üretimimiz olmasının ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Hamdolsun üretmiş olduğumuz bu millî silahlarımız ile gizli ambargolardan hiçbir şekilde etkilenmedik.

Zeytin Dalı Harekâtı’nda millî silahlarımız başarı ile kullanılmaktadır. Türkiye olarak PKK/PYP/YPG/FETÖ/DAEŞ gibi her türlü terör grubuyla kararlı bir şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz. Terör örgütleri nerede olursa olsun temizlenmesi gerekiyor.

Ülkemiz insani yardım konusunda ABD sonra ikinci sırada gayri safi milli hasıla açısından baktığımızda 1. sıradayız. Nerede bir mazlum, ezilen var ise Türkiye yanı başında olmuştur olmaya devam edecektir.

Kavaklıoğlu ayrıca 2019 seçimlerinin önemine değindi. 2017 yılında yapılan anayasa değişikliği ile 2019 yılından itibaren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yeni bir dönem başlayacak dedi. 2019 yılı bizim için çok önemli bir yıl. 2019 yılında hem yerel seçimler, hem cumhurbaşkanlığı hem de milletvekili seçimini  yapacağız. İlk önce yerel seçimler akabinde de cumhurbaşkanlığı ile birlikte milletvekili seçimini birlikte gerçekleştireceğiz. Yeni sistem ile hükümeti millet sandıkta kuracak. Başbakanlık kaldırılmış olacak.

2019 yılı için teşkilatlarımıza çok büyük görevler düşmektedir. Ak Parti olarak teşkilatlarımıza güveniyor, milletimize inanıyoruz. Milletimizin kararının üstünde bir karar tanımadık. Milletimiz neyi istemiş ise Ak Parti olarak onu yaptık gerçekleştirdik. 2002 yılından beri girmiş olduğumuz tüm seçimleri teşkilatlarımızın büyük gayretleri ile başardık. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da aşkla şevkle milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz.

Durmak yok, yola devam.

Hep birlikte yeni dönemde ülkemizi Cumhuriyetimizin 100. yıl hedeflerine, 2053, 2071 hedeflerine taşıyacağız.

Bu duygularla sözlerime son verirken, siyaset akademisinin yeni döneminde bütün kardeşlerime başarılar diliyorum.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE