Kayıp Dağcı İçin Umutlar Tükendi

05-12-2018
.

.

Niğde Çamardı ilçesi Demirkazık dağında Pazar günü çığ altında kalarak kaybolan kayıp dağcı Kemal Karakoç’un arama kurtarma çalışmaları dün kar yağışı ve sis nedeniyle arama kurtarma çalışmaları yapılamazken kayıp dağcıdan umutlar tükendi.

Pazar günü Demirkazık dağı Eznevit zirvesine tırmanış sırasında çığ düşmüş ve yapılan arama kurtarma çalışmalarında kadın dağcı Hilal İşcan sağ olarak kurtarılırken erkek dağcı Mustafa Kemal Karakoç’a ulaşılamamıştı.  Hava şartları el verdikçe arama kurtarma çalışmaları devam ederken dün bölgede başlayan kar yağışı ve sis ve arazinin sarp olması nedeniyle arama kurtarma çalışmalarına ara verildi.

Olayın ardından devletin tüm imkânlarını seferber ettiklerini belirten Vali Şimşek, şunları kaydetti: " Çığ altında kaldığı tahmin edilen kayıp dağcımızı kurtarmaya yönelik çalışmalar ise hava şartları el verdiği sürece devam edecek. 61 kişilik bir ekip baştan beri çalışmaları yürütüyor. Zor şartlar altında çalışmaları yürüten arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum. Ümit ediyorum ki kısa sürede bir neticeye varırız ve olumlu haber veririz. Bir taraftan kar yağıyor bir taraftan da sis var. Coğrafi koşullar da çok kötü. Sarp bir arazi. Arama kurtarma çalışmaları, hava şartları el verdiği müddetçe devam edecek. Takdir edersiniz ki çalışan ekibin de güvenliğini düşünmek zorundayız. Bunu da gözeterek çalışmalarımız devam ettirilecek" dedi.

loading...
Etiketler : Kayıp - Dağcı - İçin - Umutlar - Tükendi -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE