loading...

Meral Akşener'e Niğde Ülkcülerinden Protesto!

21-03-2017
Meral Akşener'e Niğde Ülkcülerinden Protesto!

.

Eski İç İşleri bakanı Meral Akşener, Niğde’de vatandaşlarla buluştu.

Akşener, Niğde Valiliği'nin 21 Mart günü 1 günlük miting, toplantı ve gösteri yürüyüş yasağına rağmen Niğde'ye geldi.

Murat Zeren Eğitim Kültür binası önünde toplanan vatandaşlarla buluşan Akşener, 'Nevruz kutlamaları nedeniyle yasak getirildiğini' söyledi.

Akşener'in konuşmasından sonra MHP İl Başkanı Ali Güngör ile Ülkü Ocakları Başkanı Süleyman Sami Peker’in beraberindeki grup slogan attı.

Polis grubun yaklaşmasına izin vermedi. Niğde Valiliği'nin Olağanüstü Hal Kanunu'nun 11. maddesi (m) bendi doğrultusunda aldığı 1 günlük yasak nedeniyle binanın giriş ve çevresinde polis ve jandarma ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı.

Bina önünde toplananlara ilk önce Niğde eski Belediye Başkanı MHP'li Mümin İnan, 16 Nisan'da yapılacak referandumda da Türkiye'nin geleceği için hep birlikte hayır diyeceklerini söyledi.

Akşener, "Bugün Niğde'de bize Nevruz nedeniyle olaylara sebebiyet olabileceğimiz düşünülerek toplantımız iptal edildi. Sayın Vali'ye söyleyecek bir sözüm yok. Eski İçişleri Bakanıyım, devleti temsil eden bürokrasiyle itişip kakışma yapmam. Şunu söyleyeyim devletin valisi devletin valisi olmalıdır. Devletin temsil edenler o ağırlığa, o vakarlığa o ciddiyete sahip olmalıdır. Biz ne yapacaktık, referandumda neden hayır diyeceğimizi anlatacaktık. Tercihimizi sizlerle paylaşacaktık. Bugüne kadar tercihlerini ortaya koyan insanlara hayırcı denilen kesime edilmedik hareket yapmadık tehdit kalmadı." dedi.

Akşener konuşmasından sonra Nevruz nedeniyle demir dövdükten sonra Kayseri’ye hareket etti.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Ak Parti'de Niğde'de Kim Milletvekili Adayı Olsun? 23 adaydan seçimini yapmak için ankete katılın

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE