loading...

NESOB’dan 2016 Yılında 400 Kişiye Kurs

10-01-2017
NESOB’dan 2016 Yılında 400 Kişiye Kurs

.

Niğde’de iş gücü istihdamına katkıda bulunmak, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine ve bu kişilerin donanımının arttırılarak iş gücü piyasasına kazandırılmasına destek olmak amacıyla Niğde Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birlik Başkanlığı 2016 yılında 400 kişiye kurs verildi.

Niğde Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birlik Başkanı Erdoğan Aykin; “ Niğde Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birlik Başkanlığı olarak 2016 yılında 6 girişimcilik kursu açtık ve 180 kursiyere girişimcilik sertifikası verdik. Bunun yanı sıra Ahiler Kalkınma Ajansıyla ortaklaşa 3 kurs açtık. Bu kurslarımızda Stratejik Planlama, Etkin İletişim Teknikleri, Girişimcilik ve Kurumsallaşma ve Karlılığı arttırma ve Dış Ticaret kursları verdik. Ahiler Kalkınma Ajansıyla ortaklaşa açtığımız 3 kursumuzda ortalama 200 kişiye kurs verdik ve sertifikalarını kursiyerlerimize takdim ettik” dedi.

Aykin; “ 2016 yılı içerisinde açtığımız kursları 2017 yılında daha da artırarak Niğde’de iş gücü istihdamına katkıda bulunmak, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine ve bu kişilerin donanımının arttırılarak iş gücü piyasasına kazandırılmasına destek olmak amacıyla kurslarımıza devam edeceğiz” diye konuştu. 

loading...
Etiketler : NESOB’dan - 2016 - Yılında - 400 - Kişiye - Kurs -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde Belediye Başkanı Kim Olsun

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE