Niğde Belediye Başkan Adaylığında Partilerin Durumu

19-10-2017
Niğde Belediye Başkan Adaylığında Partilerin Durumu

.

AK Partili Belediye Başkanı Faruk Akdoğan'ın istifa etmesinin ardından yeni başkanın kim olacağının 10 gün içersinde belli olacağı belirtildi. 31 belediye meclis üyesi arasından seçilecek. Ak Parti'den ilk olarak Nevzat Baloğlu'nun aday olduğu duyuldu. Kulislerde konuşulan 4 ismin daha Belediye Başkanlığına aday olduğu yönünde.

Niğde Belediyesi'ndeki encümen dağılımına baktığımızda; 16 AK Parti, 10 MHP ve 5 CHP meclis üyesi bulunuyor. AK Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, yeni başkanın istifa tarihi itibariyle 10 gün içerisinde seçileceğini söyledi. Peşin, "Niğde Valisi, istifanın ardından 10 gün içinde belediye meclisini yeni başkan seçmek üzere toplantıya davet edecek. İlk olarak temayül yapacağız. Guruptan bir belediye meclis üyemizi aday göstereceğiz. Belediye meclis üyeleri arasından yeni belediye başkanı seçilecek. Gizli oylama yapılacak"dedi.

10 belediye meclis üyesine sahip MHP Niğde İl Başkanı Ali Güngör ise MHP Genel Merkezinin talimatı doğrultusunda hareket edeceklerini belirtti. MHP'den adaylıkla ilgili henüz bir isim ön plana çıkmadı. Aday gösterip gösterilmeyeceği genel merkeze bağlı!

5 meclis üyesi olan CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem'de ilerleyen günlerde açıklama yapacağını kaydetti. MHP ile dirsek teması olup olmayacağı merak konusu. MHP Genel Başkanı'nın CHP ile anlaşarak bir aday çıkarmaya onay vereceği çok mümkün görünmüyor. Bu durum önümüzdeki günlerde netleşecek. 

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE