NİĞDE BİLSEM'DEN TÜBİTAK YARIŞMASINDA İKİ ÖDÜL

17-05-2018
.

.

Ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca bu yıl 12’ncisi düzenlenen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması sona erdi. Yarışma, Biyoloji, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Tarih, Türkçe ve Değerler Eğitimi alanlarında gerçekleştirildi. 

NİĞDE BİLSEM; TÜBİTAK 12. ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ PROJE YARIŞMASINDA KODLAMA ALANINDA TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ... FİZİK ALANINDA TEŞVİK ÖDÜLÜ ALARAK DÖRDÜNCÜ OLDU...


 Cüneyt AKYOL danışmanlığında Ahmet Efe B. Kodlama alanında Türkiye üçüncüsü olurken, Murat SAKARYA danışmanlığında Çağatay A. Fizik alanında teşvik ödülü alarak Türkiye dördüncüsü oldu. Ayrıca Bilsem’i temsil eden diğer öğrenciler Tarih alanında Toprak G. Murat SAKARYA danışmanlığında, Değerler Eğitimi alanında Nehir G. ise Ahmet KILIÇ danışmanlığında başarı ile çalışmalarını jüriye sundular.

Niğde Bilsem Müdürü İsa ALİÇ : “Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerini Bilsem Ailesi olarak tebrik, bizlere bu duyguyu yaşattıklarından dolayı da yürekten teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizin hazırladığı projeler yine yüzümüzü güldürdü. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bu tür etkinliklerde elde ettikleri başarılar ilerisi için onlara büyük bir moral ve motivasyon katmaktadır. Bu çocuklarımız ülkemizin geleceğini şekillendirecek, gelişmemize ve kalkınmamıza yön verecektir.

Bilsem olarak başarı çıtamızı adım adım yükselttiğimizin göstergesi de olan bu başarılı çalışmalar için hem öğrencilerimizi hem de onlara destek olan öğretmenlerimizi tek tek kutluyorum. Ayrıca Bilsem’in çalışmalarında bizlere destek olan İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Halil İbrahim YAŞAR başta olmak üzere yönetim ekibine de çok teşekkür ederiz.” dedi.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE