loading...

Niğde'de 15 Temmuz Günü Anma Etkinlikleri

14-07-2017
Niğde'de 15 Temmuz Günü Anma Etkinlikleri

.

FETÖ'nün 15  Temmuz 2016'daki hain darbe girişimine karşı Türk halkının kahramanca verdiği  mücadelenin birinci yılında 81 ilde programlar düzenlenecek.

Niğde’de 15 Temmuz  özel bir programla anılacak ve nöbet tutulacak.  Yurt genelinde  olduğu gibi Niğde’de 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece saat 00.13'te tüm camilerde  salâlar okunacak. 15 Temmuz günü saat 20.30’da şehitlikte buluşacak Niğde halkı ellerinde sadece Türk Bayraklarını alacaklar ve tüm siyasi partiler "Milli Birlik ve Kardeşlik  Yürüyüşüne’’ katılacaklar.   Şehitlikten başlayan yürüyüş Ömer Halisdemir Meydanına kadar sürecek ve burada sabaha kadar nöbet tutulacak. Programda 15 Temmuz şehitleri anılacak. Geçen yıl ellerinde Türk  bayraklarıyla cadde ve sokaklara çıkıp meydanları doldurarak darbecilere karşı  koyan vatandaşlar, bu yıl da ülke genelindeki demokrasi nöbetleriyle milli  iradeye nasıl sahip çıktığı bir kez daha tüm dünyaya gösterecek.

Niğde'de 15 Temmuz'da Off-Road yarışı ve anma koşusu düzenlenecek. 15  Temmuz şehitlerini anma, demokrasi ve milli birlik yürüyüşünün  gerçekleştirileceği kentte, Ömer Halisdemir Meydanı'nda demokrasi nöbeti  tutulacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması, canlı olarak  verilecek. Niğde halkının anma programına büyük ilgi göstereceği bekleniyor.

ANMA KOŞUSU

Niğde Belediyesi’nin Niğde Valiliği ile birlikte düzenleyeceği 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, 08.00’de Ömer Halisdemir Meydanı’na anı defterinin açılmasıyla başlayacak.  Niğde Belediyesi’nin Off-Road Kulübü ile birlikte düzenleyeceği “1. Ömer Halisdemir Off-Road Yarışları” için Niğde’ye gelecek olan arazi araçlarının Niğde ve Bor ilçesinde gösteri yapacağı 15 Temmuz etkinlikleri, 19.30’da 15 Temmuz Anma Koşusu ile devam edecek. Niğde Şehitliği’nden startı verilecek Anma Koşusu, Ömer Halisdemir Meydanı’nda son bulacak.

MİLLİ BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ

Saat 20.30’da ise “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü” düzenlenecek.  Milli Birlik Yürüyüşünün güzergahı Derbent Kavşağı (Şehitlik) ile Ömer Halisdemir Meydanı arasında olacak. Bu yürüyüşe tüm siyasi partiler katılacak ve sadece Türk Bayrakları olacak

DEMOKRASİ NÖBETİ

15 Temmuz etkinlikleri kapsamındaki Demokrasi Nöbeti, saat 22.15’de Ömer Halisdemir Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından protokol mensupları günün anlam ve önemine dair konuşmalar yapacak. Ömer Halisdemir Meydanı’na kurulan dev platformdan 15 Temmuz slayt gösterisi izlenecek.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması platformdan aynı anda canlı olarak izlenebilecek. 00.13’de sela okunacak ve sabah ezanına kadar demokrasi nöbeti devam edecek.

OF-ROAD YARIŞMASI

Niğde Belediyesi’nin, 15 Temmuz darbe girişiminin sembol ismi kahraman şehit Ömer Halisdemir’in anısına, Off-Road Kulübü ile birlikte düzenleyeceği Off-Road Yarışması 16 Temmuz Pazar günü Niğde Evleri yanındaki yarış pistinde gerçekleştirilecek.

Bu yıl ilki düzenlenecek olan Ömer Halisdemir Off-Road Yarışması için 30 il ve 15 ilçeden yüzlerce Off-Road tutkunu Niğde’ye gelecek. Türkiye’nin dört bir yanındaki off-road tutkunlarını Niğde’de buluşturacak olan Ömer Halidemir Off-Road yarışması için araçlar 15 Temmuz Cumartesi günü Niğde merkezdeki Ömer Halisdemir Meydanı’nda toplanacak. Pilotlar, araçlarıyla birlikte Şehit Ömer Halisdemir’in Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesindeki kabrini ziyaret edecek.  Yaklaşık 100 aracın katılacağı yarış öncesinde standart, modifiye ve el yapımı off-road araçlarından oluşan yaklaşık 300 araçlık konvoy Niğde ve Bor ilçesinde gösteri yapacak. Şehir turunun ardından Gebere Barajı yakınlarındaki kamp alanında toplanacak olan araçlar, 16 Temmuz Pazar günü Niğde Evleri’nin kuzeydoğu kısmındaki pist alanında gerçekleştirilecek olan yarış saatini bekleyecek. 2 kilometre uzunluğundaki çamur, rampa, çukur ve virajlı yolda dereceye girebilmek için kıyasıya bir mücadeleye girecek olan pilotların mücadelesi 5 kategoride gerçekleştirilecek.

loading...
Etiketler : Niğde'de - 15 - Temmuz - Günü - Anma - Etkinlikleri -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Ak Parti'de Niğde'de Kim Milletvekili Adayı Olsun? 23 adaydan seçimini yapmak için ankete katılın

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE