NİĞDE'DE ÇOCUK ACİL İLE BÜYÜK ACİL BİRLEŞİYOR

10-10-2017
NİĞDE'DE ÇOCUK ACİL İLE BÜYÜK ACİL BİRLEŞİYOR

.

Niğde Kamu Hastaneler Birliği  Genel Sekreteri  Dr. Hidayet Çınar, Çocuk acil servisiyle büyük acil servisi birleştirerek kaliteli hizmet vermeye çalışacaklarını ifade etti.

Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma hastanesinin Acil Servisi ve  Çocuk Acil Servisinin biran önce  yeniden yapılandırılmasının gerektiğinin altını çizen Niğde  Kamu Hastaneler Birliği  Genel Sekreteri  Dr. Hidayet Çınar ‘ acil Tıp uzunlarımız  ile  toplantı yaptık ve Büyük  acil le  Çocuk Acil servislerini  birleştireceğiz. Böylece Acil servislerimiz rahat ve daha iyi hizmet verebilmesinin önünü açacağız ‘dedi

Çınar’  acil servislerimizde hekim sıkıntımız var, acilde nöbet tutan hekim arkadaşları havuz sistemine döndürmek suretiyle, kısmide olsa Doktor sorununu çözdük. Fakat fiziki anlamda hem de yapı ve plandaki düzensizlikler işleyişi önemli ölçüde etkiliyor. Büyük acil ile Çocuk Acil servislerini birleştireceğiz bu anlamda personellide olan sıkıntıları da çözmüş olacağız. Yeşil, sarı ve Kırmızı alanda ki plan bozukluklarını tamamen ortadan kaldıracağız. Yeni yapılacak çalışma ile acil servislerimizin işleyişleriyle ilgili çok ciddi bir rahatlama bekliyoruz ‘diye konuştu.

Günlük 300 ile 400 hastanın Çocuk Acil servine muayene olmak için geldiğini ve aşırı hasta potansiyelinin olması nedeniyle acil poliklinik doktor sayısısın 4 kadar çıkartılarak hastalarımıza en iyi hizmeti verdiklerini dile getiren Kamu hastaneleri genel Sekreteri Dr. Hidayet Çınar ‘genellikle Üst Solunum yolu enfeksiyonu ve Gribal hastalık teşhisinin gelen hastalara konduğunu söyledi. İlçe  hastanelerinde acil servislerde   Görev yapan Acil doktorlar  Kalp krizi ve  buna  benzer Acil vakalarda   Fotoğrafını çekerek Whatsap  dan Niğde  devlet hastanesi   ilgili branş doktoruna veya Acil Tıp uzmanına atarak  hastayla ilgili acil müdahaleyi yapıp Niğde  Ömer Halisdemir hastanesine  sevkini gerçekleştiriyor ve  hastanemizdeki uzman hekimde acil olarak gelen hastayı Anjlo ünitesine alarak gerekli tedavisinin yapıldığını ‘söyledi .

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE