Niğde de ‘Çocuk Tribünü’ projesi

05-11-2018
.

.

Niğde Anadolu Futbol Kulübü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Çocuk Tribünü’ projesi hazırlayarak hayata geçirdi. Hazırlanan proje kapsamında ilköğretimde çeşitli okullarda eğitim gören yaklaşık 100 çocuk geçtiğimiz gün 5 Şubat stadyumunda oynanan Niğde Anadolu Futbol Kulübü ile Samsunspor karşılaşmasını tribünden izledi.

Niğde Anadolu Futbol Kulübü Başkanı Ali Ergöçmez, Niğde Anadolu FK ve  Samsunspor karşılaşması öncesinde yaptığı açıklamada, “Biz her zaman dünyayı güzellikler ve çocuklar kurtaracak diyoruz. Çocuklar tribünlere gelecek maçlara katılacaklar, hem iyi taraftarlığı hem de iyi birey olmayı öğrenecekler” dedi.

‘Çocuk Tribünü’ projesini bugün hayata geçirdiklerini belirten Ergöçmez, “Dünyayı güzellikler ve çocuklar kurtaracak' diyoruz. Çocuklar tribünlere gelecek, maçlara katılacaklar, hem iyi taraftarlığı hem de iyi birey olmayı öğrenecekler. Bundan sonra her maçta burada çocuklar da olacak. Bütün okullardan çocukları tribüne getireceğiz, hem sporu hem taraftarlığı sevdireceğiz hem de centilmenliği öğreteceğiz. Rakip takımı alkışlamayı öğreteceğiz. Dolayısıyla futbol sahalarında o istemediğimiz olayların yaşanmaması için gayret göstereceğiz” İfadelerini kullandı.

Proje sorumlusu Eser Eti ise, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Niğde Anadolu Futbol Kulübü ile ortaklaşa ‘çocuk tribünü’ projesi adı altında bir proje geliştirdiklerini söyledi.

Eti, “Özellikle köylerde maç izleme şansı olmayan çocukları iç saha maçlarına misafir edeceğiz. Onlarla eğlenceli zaman geçireceğiz. Projenin amacı yanlış anlaşılmasın biz burada çocuklara doğru taraftar nasıl olunur gibi bir şeyi öğretme niyetimiz yok. Biz zaten bunu biliyor olsaydık zaten ülkemizdeki tribünler böyle olmazdı. Biz tam tersini düşünüyoruz. Doğru olanı çocuklar biliyor. Onları tribüne getireceğiz. Biz onları izleyeceğiz. Onlar doğru olanı yapacaklar ve herkes çocuklardan yola çıkarak tribünde nasıl davranması gerektiğini öğrenecek.”

Niğde Anadolu Futbol Kulübü ile Samsunspor karşılaşmasını tribünden izleyen çocuklar takımlara tezahürat yaparak destek verdi.

loading...
Etiketler : Niğde - de - ‘Çocuk - Tribünü’ - projesi - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE