NİĞDE'DE SAHTE SAVCI YAKALANDI

14-02-2018
.

.

Niğde Emniyet Müdürlüğü ile karaman emniyet müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar neticesinde karaman ilinde ikamet eden bir kişiyi arayarak kendini polis ve savcı olarak tanıtan telefon dolandırıcısı yakalandı.

Niğde Emniyet müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Karaman İl Emniyet Müdürlüğü ile Müdürlüğümüz tarafından ortak yürütülen çalışmalar neticesinde; Karaman ilinde ikamet eden  Z.S. isimli şahsı sabit hattan arayarak kendini Polis ve Savcı olarak tanıtan şahıslarca 28 Bin TL dolandırılması olayı ile ilgili olarak Niğde’de  gerçekleştirilen operasyonda, Eldenci olarak tabir edilen şüpheli M.F.D. isimli şahıs yakalandı. Olayla İlgili yapılan çalışmalar neticesinde; şüpheli şahsın dolandırıcılık faaliyetlerini Nevşehir ve Şanlıurfa illerinde bulunan şahıslarla birlikte yaptığı, müştekinin parasının bir kısmının Nevşehir ilinden Banka kanalıyla EFT yapılarak Şanlıurfa ilinde bulunan diğer şüpheli şahıslara gönderildiği ve bu işlemle ilgili banka dekontunun da  kendisinde olduğu tespit edilerek, şüpheli M.F.D. gerekli adli işlemleri yapılmak üzere Karaman İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerine teslim edilmiştir” denildi.

vatandaşlara da uyarılarda bulunan Niğde Emniyet Müdürlüğü kendini polis ve savcı olarak tanıtarak, bankaya para yatırmalarını veya bir yere para yada ziynet eşyalarını bırakmalarını isteyenlere itibar etmemeleri ve durumu derhal kolluk kuvvetlerine bildirmeleri suç ve suçluyla mücadelemizde önem arz etmekte olduğu bildirildi.

loading...
Etiketler : NİĞDE'DE - SAHTE - SAVCI - YAKALANDI -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE