Niğde İHH'dan Suriyeli Mazlumlara Yardım

14-01-2018
.

.

Son zamanlarda gerek ateşkes ihlalleri ve gerekse Rus ve rejim güçlerinin bombalama haberlerinin gelmesiyle yeniden gündeme oturan Suriyeli Mazlumlara Niğde Belediyesinden, Niğdeli hayırseverlerden ve Niğde İHH dan yine destek geldi.

Niğde  Belediyesi ve Mehmet Koç isimli hayırseverin destekleri ile Niğde genelinde 1 Tır’dan oluşan patates ve 1  Tır’da giyecek ve yatak yardımı sağlandı. Mehmet Koç bu eşyaların toparlanmasında desteği olan Belediye Başkanı Rıfat Özkan’a  ve Niğde halkına teşekkürlerini iletti.

Tırların uğurlanması esnasında bir konuşma yapan Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan; ‘’Niğde Belediyesi olarak gerek ilimizde bulunan Suriyeli sığınmacı kardeşlerimize, gerekse sınırlarımız dışında bulunan kardeşlerimizi bu zamana kadar desteklemeye devam ettik’’ dedi ve bundan sonra da destekleyeceklerini ifade ederek hayırseverlere teşekkürlerini iletti.

Niğde İHH Şube Başkanı Ömer Keskin ; ‘’Toplanan malzemelerin Hatay Reyhanlı sınır kapısından Suriye içinde bulunan İdlip kamplarına ulaştırılacak. Niğdeli kardeşlerimize güvenerek başlattığımız bu çalışmalarda Pazar akşamı 1 Tır patates, hafta içinde ise iki tır su yardımı ile Suriyeli kardeşlerimize destek olacağız’’ dedi. İl içinde başlattığımız Un çalışmasına da Niğdeli kardeşlerimizden destek bekliyoruz diyerek bundan sonra da Suriye mazlumlara desteklerinin devam edeceğini belirtti.

İki tırdan oluşan yardım malzemeleri yapılan dualar eşliğinde Şehit Ömer Halisdemir Meydanından Suriye’ye uğurlandı…(13/01/2018)

loading...
Etiketler : Niğde - İHH'dan - Suriyeli - Mazlumlara - Yardım -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE