Niğde Üniversitesinden Bildiri

24-03-2016
Niğde Üniversitesinden Bildiri

.

Niğde Üniversitesi Senatosu,  terör örgütleri ve onların destekçisi ihanet şebekelerinin terör saldırılarına karşı “Birlik Bildirisi” yayımladı.
 
Niğde Üniversitesi Senatosu tarafından bildiride şu ifadeler yer aldı: “
 
 Son zamanlarda binlerce yıllık geçmişe sahip devletimizin ve yüce milletimizin bekasına yönelik olarak birtakım terör örgütlerinin ve onların destekçisi ihanet şebekelerinin terör saldırılarına karşı Niğde Üniversitesi Senatosu tarafından bu Birlik Bildirisinin kamuoyuna açıklanması zaruret olmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan ve son günlerde artan terör saldırıları, tahammül sınırını zorlayacak boyutlara ulaşmış bulunmaktadır.
 
Tarih boyunca olduğu gibi bugün de bu ülke devleti ve milletiyle zalimlere karşı durmaya, mazlumlara kucak açmaya devam etmektedir ve edecektir. Sadece kendi soyuna, kendi dinine mensup insanlara değil, yeryüzünün doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her ırktan her dinden her renkten insanları bağrına basmış, onlarla ekmeğini, sofrasını paylaşmış Türk Milleti, Balkanlarda yediği üzümün parasını dalına asan, Çanakkale'de kendine kasteden düşmanını dahi koruyup kollayan, atalarından devraldığı manevi mirası ebediyete kadar sürdürecektir. Bu karakteriyle, yedi düvel bir olsa, bu ülkenin bütünlüğünü ve bu milletin birliğini, dirliğini bozamayacaktır.
 
Bu sebepledir ki; Devletimizin ve Milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde teröre ve hain saldırılara karşı kararlı mücadelesi en kısa sürede başarıyla sonuçlanacak ve terör örgütünü himaye edip destek vererek kullanan ve böylece ülkemizi zayıflatacağını zanneden terör örgütlerinin destekçisi bulunan dışarıdaki düşmanlar ile içerideki hainler büyük gafletlerinin kurbanı olarak tarihe gömüleceklerdir. Bunlar hiçbir zaman hain ve kirli emellerine ulaşamayacaklar, akıttıkları kanda boğularak yok olacaklardır.  Türk Milleti ise Devletiyle birlik ve beraberlik içinde mazlumların sığınağı olmaya ilelebet devam edecektir.
 
Hiçbir meşru gerekçeye dayandırılamayacak terör saldırıları karşısında millet  olarak dimdik ayaktayız. Kahraman güvenlik güçlerimizin ve Devletimizin terörle mücadelesinde doğusuyla batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle bir bütün olarak birlik ve beraberlik içerisinde kardeşlik duygularıyla sonuna kadar sımsıkı birbirimize bağlıyız. Niğde Üniversitesi, tüm terör örgütlerine ve ihanet şebekelerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devletimiz ve milletimizle, kahraman Mehmetçiklerimiz ve kahraman polisimizle birlik ve beraberlik içerisinde, eli kanlı terör örgütü ile onun iç ve dış destekçilerinin her türlü eylemini şiddetle ve nefretle kınamaktadır. Türk Milleti, tarihinin en zor, en karanlık ve en ümitsiz döneminde bile birlik, beraberlik ve sahip olduğu inançla güçlükleri ve hainleri yenmeyi bilmiştir. Bugün de aynı kararlılıkla ve inançla dimdik ayakta durarak devletimizin ve milletimizin geleceğine sahip çıkacağız ve çıkmaya da devam edeceğiz. Kamuoyuna duyurulur” 
loading...
Etiketler : Niğde - Üniversitesinden - Bildiri -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE