Niğde'ye 2 Ödül Birden

25-01-2015
İlimizi 1. Bölgesel Medya Ödülleri yarışmasında temsil eden Niğde Haber Gazetesi Editörü Fatih Tavlaşoğlu “Soma Faciası” ana temalı mizanpaj dalında girdiği yarışmada birincilik ödülünü alırken Niğde İHA temsilcisi Yasin Esen’de fotoğraf dalında ikinci olarak bizleri onurlandırdı.

.

Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü Kayseri İl Müdürlüğü ile Kayseri Gazeteciler Cemiyeti tarafından ortaklaşa düzenlenen 1. Bölgesel Medya Yarışması’na Kayseri, Sivas, Yozgat, Nevşehir, Kırşehir ve Niğde illerinden yarışmaya katılan 160 eser arasında dereceye girenlere ödülleri verildi. İlimizi temsil ederek bizi gururlandıran Fatih Tavlaşoğlu’nu  ve Yasin Esen’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Törene Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da katıldı. Erciyes bir tesiste düzenlenen ödül töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, “Yerel basın bölgede ve bölgede yaşanılan her türlü sorunu ve çözüm önerilerini gündeme getiren, tartışan, halkın gözü kulağı olduğu kadar yerel yönetimlerin de gözü olmuştur. Ancak yerel basının var olduğu günden bu yana reklam gelirleri, eleman eksikliği, yetersiz sermaye gibi olumsuzluklardan dolayı bu sorunları gerçekleştirmekte güçlük yaşamaktadır” ifadelerini kullandı. Basın Yayın Cemalettin Haşimi, “Basın Enformasyon Genel Müdürlüğü olarak mevcut sıkıntıların farkındayız. Bugüne kadar yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarla inşallah bu sıkıntıları çözeceğiz” dedi. Törende konuşan Kayseri Valisi Orhan Düzgün ise, yerel basının önemine değinerek, “Yerel Basın vatandaşlar ile yöneticiler arasında bağ olarak çok önemli bir işlev görüyor. Aslında yerel basın ulusal basının da bir nevi kaynağıdır Gerek haber kaynağı bakımından gerek ise ulusal basına yetiştirdiği personel bakımından artık yerel basın da ulusal basın kadar ülke genelinde ses getiriyor” şeklinde konuştu.

 

“ Türkiye de 5 milyonun üzerinde gazete basılıyor”

 

Törene katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Burada ödül alacak olan bütün basın mensuplarımızı tebrik ediyorum. Ödül almayanların da bu anlamda çok farklı girişimlerinin olduğunu belirtmek isterim. Yerel medya elbette sayı bakımından ulusal medyadan fazla olsa da tiraj konusunda bunun tersini görüyoruz. Bunu da seslerin çeşitliliği olarak söylüyorlar. Aslında yeni dünyada ulusal ve yerel basının hangi konumda olacağı çok fazla tartışılıyor, Yazılı basın açısından söylüyorum. İskandinav ülkelerinde dünyanın tirajı 500 milyon adet. Dünyada 500 milyon adet gazete basılıyor. Türkiye de 5 milyonun üzerinde gazete basılıyor. Dünyanın Türkiye’deki ortalamasını yakalayamıyoruz. Bu yüzden oranları arttırmamız lazım. Doğru haberciliğin en büyük paydaşları olan gazetecileri selamlıyorum” dedi. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan da, yerel basının Türkiye’deki milli iradenin korunmasında kritik bir öneme sahip olduğunu belirterek, “Ödül almaya hak kazanan gazeteci arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Kayseri her alanda büyük gelişmeler kaydetti. Yerel anlamda etkin ağlara sahip bir il. Bu da bizleri memnun ediyor. Bu ödül törenine katkıda bulunanlara teşekkür ediyoruz. Bizler yerel basın tabirini kullanıyoruz, yereli ulusalı kalmadı. Artık yerel basını daha sahici, daha çoğulcu buluyorum. Ulusal basından daha güçlü bir yerel basın var. Yerel basın Türkiye’de milli iradenin korunmasında kritik bir öneme sahiptir. Yerel basın milli iradenin nefesi olmuştur” dedi. 

loading...
Etiketler : Niğde'ye - 2 - Ödül - Birden -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE