Niğde'ye 89 Yeni Sağlık Personeli

14-06-2017
Niğde'ye 89 Yeni Sağlık Personeli

.

Niğde'de çeşitli sağlık kurumlarında istihdam edilmek üzere 89 kişinin göreve başlayacağı açıklandı.
 
Müjdeyi Ak Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu verdi.
Kavaklıoğlu yaptığı açıklamada; ''İlimizdeki sağlık kurum ve kuruluşlarına 74., 75. Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası ve KPSS-2017/5 Yerleştirme işlemi ile toplam 89 yeni sağlık personeli göreve başlayacak.
28 Nisan 2017 Cuma günü yapılan 74. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası ile İlimiz hastane ve sağlık kuruluşlarına 15 uzman tabip, 7 tabip (pratisyen) olmak üzere toplam 22 doktor atanmış ve geçen hafta içerisinde görevlerine başlayarak halkımıza hizmet vermeye başlamıştır.
 
15 Haziran 2017 Perşembe günü yapılacak olan 75. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası ile İlimiz hastane ve sağlık kuruluşlarına 4 uzman tabip, 4 tabip (pratisyen) olmak üzere toplam 8 doktor ataması yapılacak.
Ayrıca KPSS-2017/5 Sağlık Personeli Yerleştirme İşlemi ile İlimiz sağlık kurum ve kuruluşlarına ebe, hemşire, sağlık teknikeri (ilk ve acil yardım, ağız ve diş sağlığı, röntgen, ameliyat, anestezi, diyaliz, odyometri, diş protez) psikolog, fizyoterapist, odyolog sağlık fizikçisi, diyetisyen olmak üzere toplam 59 sağlık personelinin ilk defa ataması yapılacak.
Hemşehrilerimizin en iyi sağlık hizmetini alabilmesi için gerekli sağlık personeli takviyesi için çalışmalarımız devam edecektir. İlimize yapılan sağlık yatırımları artarak devam etmektedir. Yeni sağlık tesisi projelerimiz hazırlanarak Sağlık Bakanlığına sunulmuş ve Bakanlık nezdinde projelerimizin takipleri yapılmaktadır.
Sağlıklı bir neslin yetişebilmesi, hemşehrilerimizin tüm sağlık ihtiyaçlarının İlimizde karşılanabilmesi için çalışmaya devam ediyoruz…
Halkımız hizmetin en iyisine layıktır.
Hayırlı Olsun'' dedi
loading...
Etiketler : Niğde'ye - 89 - Yeni - Sağlık - Personeli -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE