NİĞDE'YE UÇAK İNDİ!

12-01-2018
.

.

Niğde’de 1995 yılında temeli atılan ve yıllardır söz verilmesine rağmen bir türlü yapılmayan havaalanı CHP Niğde İl teşkilatı sembolik panoya yaptıkları uçakla davullu zurnalı protesto etti.

 

CHP Niğde İl Başkanlığı, Niğde Havaalanı alanında üzerinde Niğde yazan uçak fotoğraflı pano yerleştirdi. Daha sonra davul zurna ile sembolik olarak uçaktan inen CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer halkı selamladı.

 

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem yaptığı konuşmada: ‘‘Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımız ve Milletvekilimizle İstanbul’dan Niğde’ye iniş yaptık uçakla. ‘Durmak Yok yola devam dediler’ her seçimlerde söz verdikleri alan işte görüyorsunuz doğal bir havaalanı. Toz ve çimen kokusuyla mükemmel bir havaalanı. KHK gibi OHAL gibi hemen iniyor bir anda yok oluyor. Burada gördüğünüz apronda deve kesecektik ama ithal etler geldiği için ondan da vazgeçtik. AK Parti hükümetine teşekkür ediyoruz 15 yıldır verdiği sözü tuttuğu için. Yarın Niğde’ye Başbakan Binali Yıldırım Niğde’ye gelecek o gelmeden biz test ettik çok güzel güvenli bir şekilde uçakla indik” dedi.

 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ise: “‘1995 yılında temeli atılmıştı. O günden beri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve bakanlar geldiğinde Niğde Havaalanı sözü verdiler. Ama son olarak TBMM’de Ulaştırma Bakanlığına soru önergesi verdik, cevap olarak da Niğde ve Aksaray havaalanının öngörülür bir sürede yapılmayacağını açıkça beyan etti. Niğde halkına gelip söz verip umut vermeyin. Niğde İl Örgütümüz, İlçe başkanlarımız Niğde’ye indirilmeyen havaalanında uçağı sembolik olarak sunduk. Niğde’nin Üniversitesinin, Sanayisinin gelişmesi için şiddetle havaalanına ihtiyaç var. Niğde’ye havaalanı yapılması için Cumhurbaşkanının Niğde’den mi çıkması lazım?. Hükümet şunu yaptık bunu yaptık diyor gelişen teknolojiye çağa ayak uydurulması için zaten yapılması gerekiyordu” dedi.

 

Konuşmaların ardından protestoya katılan CHP’liler davul zurna eşliğinde oynarken, kimileri ise uçakla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

loading...
Etiketler : NİĞDE'YE - UÇAK - İNDİ! -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE