Niğde’de Geleceğin Yazılımcıları Yetişiyor

10-09-2019
.

.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek Başkanlığı’nda toplanan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında alınan karar gereği Niğde’de genç işsizliği önleme faaliyetlerinden birisi olan ve Niğde Çalışma ve İş Kurumu  İl Müdürlüğü, Ahiler Kalkınma Ajansı ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi işbirliğiyle kodluyoruz.org ile birlikte yazılımcı yetiştirmek üzere  “Niğde Python&Django Web Development Bootcamp” eğitim programı açılışı gerçekleştirildi.

Ahiler Kalkınma Ajansı, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve Niğde İŞKUR İl Müdürlüğü olarak; Bilişim alanında bölgesel paydaşlarla birlikte yetkin, dinamik ve sürekli gelişen bir dijital ekosistemin oluşturulması, bölgede en önemli sorun olan genç işsizlik oranının düşürülmesi, bilişim konusundaki startup‘ların sayısının arttırılarak bilişim alanındaki yatırımcıların bölgeye çekilmesi ve bilişim konusunda bölgenin Know-How merkezine dönüşümünü hedeflenmektedir.

Bu kapsamda Django ve Phyton yazılım dillerinde yazılımcı yetiştirmeye yönelik 60 saatlik yoğunlaştırılmış kurs Şehit Ramazan Konuş  Gençlik Merkezinde başlatıldı. Kursa işsiz ya da üniversite öğrencilerinden  oluşan 25 genç katılım sağladı.

Ahiler Kalkınma Ajansı Üniversite ve İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğinde 2020 yılı içerisinde de benzer şekilde yazılımcı yetiştirmeye yönelik yeni eğitim programları düzenleyerek ülkemizde ilimizi programlama dilleri konusunda nitelikli işgücüne sahipliğiyle bilinen ve tanınan bir merkez haline dönüştürmek vizyonuyla hareket etmekteyiz.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE