Niğde’de İstihdam Teşvikleri ve Programları, İş Verenlere Anlatıldı

09-08-2018
.

.

2018-2020 yıllarını kapsayan 4447 sayılı kanun maddeleri kapsamında Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği işverenlere yönelik İŞKUR istihdam teşvikleri ve programları ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi. 

İŞKUR Meslek Danışmanı Muhttin Öztrürk’ün sunumu ile gerçekleşen toplantıya İŞ-KUR İl Müdürü Ali Bingül ,NESOB Başkanı Alim Yeşil ve iş verenler katıldı. 

NESOB Başkanı Alim Yeşil iş verenleri yararlanabilecekleri teşviklerinden haberdar etmek,merak ettikleri konular hakkında bilgilendirmek için böyle bir toplantı düzenlediklerini söylerken bu konuda kendilerine destek veren İŞ-KUR’a teşekkür etti. 

İŞ-KUR İl Müdürü Ali Bingül ise yaptığı açıklamada; Niğde’deki esnaflarımızı bilgilendirme adına her türlü faaliyette destek oldukları için NESOB’ a teşekkür ediyorum. ‘ İlave İstihdam Teşviği’ ve ‘Bir Senden Bir Benden’ teşviği ile ilgili bilgiler vereceğiz esnafımıza. Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan Milli İstihdam Seferberliği kapsamında çeşitli sektörlere çeşitli teşvikler var.İlave İstihdam Teşviği,İş Başı Eğitimi Kapsamında Teşvik,Bir Senden Bir Benden Teşviği gibi bir çok teşvik var.Bunların içinde esnafımıza daha uygun olan ‘’ Bir Senden Bir Benden ‘’ teşviği.Bu toplantımızda bu teşviği ve diğer teşvikleri iş verenlerimize anlatıyoruz ‘’dedi. 

Uygulanan teşvik ve desteklerin, iş arayanlar ve işverenler başta olmak üzere; kadınlar, gençler ve engellilere yönelik birçok avantajı da beraberinde getirdiğini ifade eden İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Muhittin Öztürk iş verenlerin merak ettiği soruları da yanıtladı. 

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE