Niğde’de şüpheli ölüm

31-01-2017
Niğde’de şüpheli ölüm

.

 Niğde Devlet Hastanesine yürüyerek gelen 50 yaşındaki Songül Dinçer Tomografi çekimi esnasında fenalaşarak hayatını kaybetti.

Dahiliye Polikliniğinde muayene olan evli ve 3 çocuk annesi Songül Dinçer, doktorun isteği üzerine Tomografi çekimine gitti. Tomografi çekimi sırasında fenalaşan Dinçer hemen acil servise götürülerek müdahalede bulunuldu. Bütün müdahalelere rağmen Songül Dinçer, hayatını kaybetti.

Hastaneye gelen Cumhuriyet savcısı incelemede bulunduktan sonra, Songül Dinçer’in kesin ölüm nedenin belirlenmesi için Adana Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Yanlış ilaç uygulaması yok Niğde Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzman Dr. Fatih Balcı: “Songül Dinçer isimli hasta saat 10:10'da Tomografi çekimi için hastaneye başvuruyor. Tomografi çekimi esnasında fenalaşan hasta hemen acil servisi indiriliyor. Acil serviste müdahalesi başlıyor. Yaklaşık 45 dakikalık yapılan müdahaleye sonuç vermiyor hasta ve saat 11:00'de hasta hayatını kaybediyor. Bu yapılan yanlış bir ilaç uygulaması değil, bu Tomografi sırasında yapılan rutin bir uygulamadır. Ama her insanın vereceği reaksiyon farklıdır.

İdari ve Adli soruşturma devam ediyor.” dedi.

loading...
Etiketler : Niğde’de - şüpheli - ölüm -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE