Niğdeli Çiftçilere Müjde!

19-06-2016
Niğdeli Çiftçilere Müjde!

.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Türkmen, Niğde de Hububat, Baklagil ve Yağlı Tohumlu Bitkiler için destekleme çalışmaları tamamlandığını söyledi.  

 İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Türkmen, Niğde ilimiz genelinde  ÇKS ye kayıtlı olan 718 çiftçiye toplam 1.135.000 TL  destek verileceğini ifade etti.

Türkmen; “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından Niğde merkez ve ilçelerinde Hububat, Baklagil ve Yağlı Tohumlu Bitkiler üreten çiftçilerimiz ürettikleri ve satışını yaptıkları ürünleri için kg başına fark ödemesi desteklemesi alacaklardır. Niğde ilimizin çoğrafi yapısı, toprak yapış ve iklim yapısı itibariyle hububat, Baklagil ve Yağlı Tohumlu Bitkilerin üretimine uygun olduğunu bu ürünleri üreten çiftçilerin destekleme müracaatları İl ve İlçe Müdürlüklerimizce Bakanlığımız çalışma takvimine uygun olarak alınmış, sistem kayıtları tamamlanmış ve değerlendirilmeleri tamamlandıktan sonra ödeme icmali olan icmal 3 cetveli Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bugün itibariyle gönderilmiştir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından Niğde ilimizde Hububat, Baklagil ve Yağlı Tohumlu Bitkiler desteklemesi almaya hak kazanan 718 çiftçimize toplam 1.135.000TL tutarında destek ödenecektir" dedi. 

loading...
Etiketler : Niğdeli - Çiftçilere - Müjde! -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE