NİĞDELİ GAZİLER MARAŞ’TA

12-02-2018
.

.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Niğde Şube Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Maraş’ın 98.Kurtuluş Yıldönümü etkinliklerine katıldılar.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Niğde Şube Başkanı Ramazan Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri her yıl olduğu gibi bu yılda Kahramanmaraş’ın kurtuluşunun 98. Yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliklere katıldılar.

Dernek Başkanı Ramazan Yıldız, “Maraş’ın kurtuluşunun 98. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe yönetim kurulu üyelerimizle birlikte katılım sağladık. İki gün seren programda çelenklerin konulması, şehitlik ziyareti ve şehitlerimiz için mevlit okutulmasının ardından, 17 şube başkanı ve yönetiminin katılımıyla toplantılar gerçekleştirdik. Camianın sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunduk.

Ak Parti sözcüsü Mahur Unal’ın katılımıyla şehit ailelerimiz ve gazilerimizle birlikte müze açılışını gerçekleştirdik. Fakat Afrin’deki şehitlerimiz için programlarda aksamalar ve iptal edilen durumlar oluştu. Bu yılki program biraz buruk geçti.

Maraş’ın kurtuluşunda ilk mücadeleyi başlatan Sütçü İmam’ın mezarını ziyaret ettik ve Kahramanmaraş’ın ve Gaziantep’in düşman işgalinden nasıl kurtulduğunu ve ne mücadeleler verildiğini yeniden yaşadık.

Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Türkiye’mizin başı sağ olsun. Buradan bizler her zaman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu, şehit aileleri ve gaziler olarak her zaman vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak için bir kez daha hazır olduğumuzu ve görev verildiğinde göreve gözümüzü bile kırpmadan gideceğimizi belirtiyoruz” dedi.

loading...
Etiketler : NİĞDELİ - GAZİLER - MARAŞ’TA -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE