Niğde’ye 5 Yıldızlı Otel

14-02-2016
Niğde’ye 5 Yıldızlı Otel

.

Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, Çamardı İlçesi Demirkazık Köyünde Dağcılık Okulu yapımı amacıyla Dağcılık Federasyonu ile Niğde Valiliğinin müştereğinde protokol imzalandığını söyledi.

Vali Kılıç, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir tarafından gelen yılda yaklaşık profesyonel 7 Bin 500 dağcıyı ağırlayan Demirkazık bölgesinde imkanların geliştirilmesi konusunda özverili çalışmaları titizlikle sürdürmek kararlılığında olduklarını belirtti.

İlimizde turizm amaçlı 5 Yıldızlı bir Otel yapımı konusunda sürecin başlatıldığını belirten Vali Kılıç, söz konusu Hilton ayarındaki otelin eski BESYO tabir edilen Vali Konağı yakınındaki binanın yerine yapılmasının sağlanacağını vurguladı.

Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, Demirkazık’ta yapılacak Dağcılık Okulu ve kentimiz merkezinde yapımı planlanan 5 Yıldızlı Otel konusunda görüş ve düşüncelerini belirtirken şunları söyledi:

“En büyük varlıklarımızdan bir tanesi Aladağlar ve Demirkazık’tır. Dünya dağcılarının kıblesi olarak bilinen, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir tarafından gelen yılda yaklaşık profesyonel 7 Bin 500 dağcıyı ağırlayan Demirkazık tepesi ile beraber Aladağlardır.

Burada da bir dizi proje çalışmamız tamamlanmıştır. Yürüyüş yolları haritamız çıkartılmıştır. Ziyaretçilere evler yapmak planlanmıştır.

Niğde’ye en güzel müjdelerden bir tanesi üzerinde uzun süredir çalışıyoruz. Ve gerçekleşmiştir.

İl Özel İdaremiz tarafından yaptırılıp Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne devredilen boş olan bina Dağcılık Okulu olarak yapılmak amacıyla Dağcılık Federasyonuna verilmek üzere tamamlanmıştır. Dağcılık Federasyonu ve Valiliğimiz arasında protokol imzalanmıştır.

Artık birkaç içerisinde hayata geçerek ve Avrupa’nın ikinci Dağcılık Okulu Türkiye’nin tek Dağcılık Okulu Niğde Çamardı’da Aladağlar’da kurulacak. Bunun İlimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Bütün bunları tabi Otellerle desteklememiz lazım.  Yatak kapasitesi ile desteklemek lazım. Çiftehan’da 3 Bin yatak kapasitesine yakın zamanda ulaşmayı düşünüyoruz.

Bolkar projesinin tamamlanması ile birlikte orada yatak kapasitesinin artmasını bekliyoruz.

Ancak İl Merkezinde “Eski BESYO” diye tabir ettiğimiz, Vali Konağının civarındaki çürük olduğundan dolayı yıkılan binanın yerine de İl Özel İdaremiz tarafından “5 Yıldızlı” Hilton ayarında bir otel yapmak üzere projelendirme çalışmaları devam ediyor.

Bunları bir bütün halinde tamamladığımız zaman artık Kapadokya Bölgesinde kayda değer İlimize bir fayda sağlayacağımızı tahmin ediyoruz.

Niğde inşallah marka bir şehir olacak. Artık Niğde kabuğunu kırdı. İlimizi güzel günler bekliyor, hepinize saygılar sunuyorum.”

loading...
Etiketler : Niğde’ye - 5 - Yıldızlı - Otel - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları ( 1 Yorum )
  • Umut acar tarafından 2016-02-14 15:50:18 tarihinde yazıldı.
    Marka şehir olmasi için ilk başta trafik sorununu çözmesi lazım

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE