NİĞDE’YE 71 MİLYON TL’LİK 3 TESİS

22-05-2018
.

.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Niğde'de 71 milyon liralık yatırım bedelli 3 tesisin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Niğde’de 3 adet tesisin temelini atacak, açılışını gerçekleştirecek. Prof. Dr. Veysel Eroğlu Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan 1 adet ve Orman Genel Müdürlüğü’nce yapılacak 1 adet tesisin temelini atacak. Ayrıca merasimde DSİ tarafından tamamlanan Niğde İl Merkezi Taşkın Koruma Tesisinin de açılışı gerçekleştirilecek.

            Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 23 Mayıs Çarşamba günü saat 01.00’da Şehit Ömer Halisdemir Meydanı’nda düzenlenecek olan toplu temel atma ve açılış merasiminde 71 milyon TL yatırım bedelli 3 adet tesisin temelini atacak, açılışını gerçekleştirecek. Ayrıca Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu düzenlenecek merasimin ardından vatandaşlarla bir araya gelerek sahur yapacak.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, düzenlenecek toplu temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Ulukışla İçmesuyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi ile 1 adet ağaçlandırma ve ormancılık projelerini içeren çalışmaların da temelini atacak. Yine merasimde Niğde İl Merkezi Taşkın Koruma Tesisinin de açılışını gerçekleştirecek.

Temeli atılacak ve açılışı yapılacak 3 tesisin maliyeti ise 71 milyon TL.

Ayrıca, Niğde’de düzenlenecek merasimde 5 aileye gelir getirici tür, 5 aileye de ORKÖY sertifikası verecek olan Prof. Dr. Eroğlu ceviz, badem, ıhlamur, karaçam ve sarıçam fidanı türlerinden oluşan toplam 2.500 adet fidanı da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

Ulukışla’ya Uzun Vadeli İçme ve Kullanma Suyu Temin Edilecek

Temeli atılacak ve açılışı yapılacak tesislerle Ulukışla ilçesinin 2050 yılına kadar olan içme ve kullanma suyu ihtiyacı karşılanacak, il merkezinde 3 mahalle taşkın zararlarından korunacak. Ayrıca ormanlık alanların artırılması ile orman köylülerinin desteklenmesi sağlanacak.

loading...
Etiketler : NİĞDE’YE - 71 - MİLYON - TL’LİK - 3 - TESİS -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları ( 1 Yorum )
  • kamil davarcı tarafından 2018-05-23 23:06:30 tarihinde yazıldı.
    Yaşamım boyunca ülkemizi yöneten hükümetlerin yetkili bakanlarının gece yarısı bir şehirde temel atma töreni yaptığını ilk defa gazetenizden okuyorum,Hayretler içerisindeyim şu an 24 haziran seçimleri arifesindeyiz hükümetin yetkili bakanları yapacakları temel atma törenlerini şaşalı şekilde yaparlar millete hizmetlerini gösterirler ki oy alsınlar.Tecrübeli sayın bakan Veysel Eroğlunun yangından mal kaçırıcasına İlimiz halkına göünmeden elip gitmesini manidar buluyorum 16 yıldır ilimize verdiklri hiçbir sözün arkasında durmamış olmamalarına rağmen halen 2 millet vekilini çıkarmalarını da anlıamıyorum Niğdeli hemşerilerimin bu dönem kendilerine yapılan haksızlıkların cevabını vereceği anlaşılmış olmalı ki gecenin bir yarısı temel atma,yatırım yapma töreni düzenlenmiş Gülüyoruz ağlanacak halmize uyan Niğde uyan

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE