loading...

Niğde’ye 9 Adet Üst Geçit Yapılacak

06-12-2017
.

.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek Başkanlığında Niğde Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, 2018 yılında Niğde’nin farklı bölgelerine yapılması planlanan üstgeçitler ve hızlı tren projesi ile Aktaş mevkiinde yapımı devam eden lojistik merkezi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Gündem maddelerini Demir Yolları yatırımlarının oluşturduğu toplantıya Vali Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Rıfat Özkan, Niğde Ticaret Odası Başkanı Şevket Katırcı, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 2.Bölge Müdürü Mahmut Yetkin ve 6. Bölge Müdürü Oğuz Saygılı, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna ile TCDD bürokratları katıldı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yatırım programına alınan Kırıkkale- Kırşehir- Aksaray- Ulukışla hızlı tren hattı projesi ve hattın güzergâhı konularının masaya yatırıldığı toplantıda, yine Niğde’de son yıllarda yaşanan trafik sorununa büyük ölçüde çözüm getireceği öngörülen üst geçit projeleri ele alındı.

Toplantıda konuşan Vali Yılmaz Şimşek, “Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız tarafından yatırım programına alınan projelerin hangi aşamada olduğunu takip etmek, ilimizde yapılması planlanan demir yolu yatırımlarını izlenmek, yerel ve bölgesel kalkınma bakımından değerlendirmek üzere gerçekleştireceğimiz toplantı, inşallah Niğde’miz için güzel gelişmelere vesile olur” dedi.

Niğde’nin farklı bölgelerine yapılacak olan 9 adet üstgeçit projesinin TCDD tarafından yatırım programına alındığını belirten Vali Şimşek, üstgeçitlerin 2018 yılı sonuna kadar tamamlanmasının planlandığını vurguladı. Aktaş mevkiinde yapımına devam edilen lojistik merkezi hakkında bilgilerin ve çalışmaların da paylaşıldığı de toplantı, katılımcıların görüşlerini bildirmesi ile son buldu.

loading...
Etiketler : Niğde’ye - 9 - Adet - Üst - Geçit - Yapılacak -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde Belediye Başkanı Kim Olsun

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE