OKUL SPORLARI BASKETBOL GENÇLER (A) GRUP MÜSABAKALARI TAMAMLANDI

13-03-2018
.

.

İlimizde 8-11 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenen 2017-2018 okul sporları basketbol Gençler (A) grup müsabakaları sona erdi. İlimizde tertiplenen Gençler (A) Basketbol Grup müsabakalarına toplamda kızlarda ve erkeklerde 20 ilden katılım sağlanmıştır.

07 Mart Çarşamba günü il müdürlüğümüz Şehit Ramazan Konuş Gençlik Merkezi toplantı salonunda Saat 17:00’da katılan takımların idareci ve antrenörleriyle teknik toplantı yapılarak, gelen okul takımlarının fikstürleri çekilerek müsabaka saatleri değerlendirilmiştir.  İlimizinde içinde bulunduğu kızlarda 10 takımdan oluşan grup müsabakaları 3 gruba ayrılarak ilimiz 5 Şubat spor salonunda yapılmıştır. Erkekler grup müsabakalarında ise yine 10 takımdan oluşan ve ilimizden de 1 takımın katıldığı ve 3 gruba ayrılarak tertiplenen erkek müsabakaları Üniversitemiz Besyo Spor salonunda düzenlenmiştir. Müsabakalar süresince 132 hakem görev almış olup, Kız ve Erkeklerde 24 maç oynanmıştır.

Kızlarda A grubu 1.si Niğde, 2.si Konya B Grubu 1.si Ankara, 2.si Hatay, C Grubu 1.si İstanbul, 2.si Yozgat olmuştur. Erkeklerde ise A Grubu 1.si Konya, 2.si Mersin, B Grubu 1.si Adana, 2.si Hatay, C Grubu 1.si İstanbul ve 2.si Antalya olmuştur. Yarışmalar sonunda Grup birincilerine toplam 72 adet madalya, Grup ikincilerine ise 72 adet katılım belgesi düzenlenerek takımlara takdim edilmiştir. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Harun Turhan ilimizde düzenlenen Okul Sporları Basketbol Gençler, Kız ve Erkek (A) Grup müsabakalarına katılan ve dereceye giren bütün takımları tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

loading...
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Niğde'nin En Büyük Sorunu ne?

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE