OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

12-03-2018
.

.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı 'Okuma Yazma Seferberliği' Bor ilçesinde de gerçekleştirilmeye başladı. 

Okuma Yazma Seferberliğine, Bor Kaymakamı Bekir Sıtkı Dağ, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Özüdoğru, Bor Muhtarlar Derneği Başkanı ve Sırasöğütler mahallesi muhtarı Ayhan Düzgün, Bor Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ethem Erdoğan katıldı.

Geçtiğimiz hafta Onur Ekemen Ortaokulunda açılan seferberliğe vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.  Onur Ekemen Ortaokulundaki kursiyerleri ziyaret eden Bor Kaymakamı Bekir Sıtkı Dağ, bütün kursiyerlerle tek tek ilgilendi.

Kursiyerlerle bir süre sohbet eden Dağ, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı Okuma yazma seferberliğine ilçemizden yoğun katılım mevcut. Kursiyerlerimize eğitimler öğrencilerin ders saati dışında kalan zamanlarda verilecek. Verilen bu eğitimler sayesinde ilçemizde okuma yazma bilmeyen tek bir vatandaşımız kalmayacak." dedi.

Konu hakkında açıklama yapan Bor Muhtarlar Derneği Başkanı ve Sırasöğütler Mahallesi muhtarı Ayhan Düzgün ise, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a bu anlamlı kampanya için çok teşekkür ediyoruz. İlçemizde ve mahallemizde bulunan okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımız için bu kampanya büyük bir öneme sahip. Bu kampanya sayesinde başta ilçemizde olmak üzere ülkemiz genelinde okuma yazma oranı artacak. Dolayısıyla da ülkemizin eğitim seviyesi daha üst seviyelere çıkacak." diye konuştu. 

 

loading...
Etiketler : OKUMA - YAZMA - SEFERBERLİĞİ - BAŞLADI -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE