loading...

Osmanlı Kıyafeti ile İl İl Türbeleri Geziyor

10-01-2017
Osmanlı Kıyafeti ile İl İl Türbeleri Geziyor

.

Ekranların sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul'u izledikten sonra Osmanlı Devleti kurucularından Ertuğrul Gazi'nin kıyafetlerini giyen Hamza Çukur, yanında bulundurduğu bir çantasıyla il il gezerek türbelerde dua ediyor.

Giresun'dan yola çıkan ve Türkiye'deki türbeleri gezmeyi amaçlayan 62 yaşındaki Hamza Çukur'un duraklarından biri de Niğde oldu. Niğde’ye gelen 62 yaşındaki Çukur Niğde belediyesine gelerek türbelerin yeri hakkında bilgi aldı. Belediyeye gelen Çukur’u gören vatandaşlar birlikte selfi yaparak fotoğraf çekindiler.
2 yıl önce felç geçiren ve sağlığına kavuşunca kendisini türbelerde dua etmeye adayan Çukur, bu hayat felsefesinde Diriliş Ertuğrul dizisinin payının büyük olduğunu söyledi. Osmanlı Devleti'ni çok sevdiğini dile getiren Çukur, "Ben Osmanlıyım. Osmanlı'yı bilmek, tanımak ve tanıtmak istiyorum. Hastalığımdan kurtuldum. Türkiye'de çok il gezdim. Türbelerde dua ettim. Tüm Türkiye'deki türbeleri gezmeyi hedefliyorum. Bu amaçla bugün Niğde’ye geldim ve Niğde’de bulunan bütün türbeleri ziyaret edip dua edeceğim. Sabah erken saatlerde bir türbeye vardım kapalı olduğunu gördüm ve belediyeye gelip türbelerin yerini öğrenip tek tek ziyaret edip dua etmek istediğimi söyledim. Türbelerin kapısının kapalı değil açık olması gerektiğini ve herkesin bu türbelere en azından bir kere ziyaret edip dua etmeleri gerektiğini düşünüyorum. Buradan önce Safranbolu, Kahramanmaraş, Karabük gibi birçok ildi bulunan türbeleri ziyaret edip dua etme fırsatım oldu. İnşallah bundan sonrada devam edeceğim. Buradan sonra Nevşehir, Aksaray ve Kayseri illerine geçip oradaki türbeleri ziyaret edip dua edeceğim" dedi.

loading...
Etiketler : Osmanlı - Kıyafeti - ile - İl - İl - Türbeleri - Geziyor -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA


ANKET

Ak Parti'de Niğde'de Kim Milletvekili Adayı Olsun? 23 adaydan seçimini yapmak için ankete katılın

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

KONUK YAZARLAR
ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU


NİĞDE